Dumankaya yatırımcıyı Halkalı'ya çekecek

Dumankaya yatırımcıyı Halkalı'ya çekecek

Dumankaya yatırımcıyı Halkalı'ya çekecek
Emlak Konut GYO ile Halkalı Atakent'te Dumankaya Miks projesine başlayan Dumankaya İnşaat, yatırım amacıyla konut alanları hedefliyor. Grup, yatırımcılar için projedeki metrekare fiyatlarını 3 bin TL'ye kadar çekti
Dumankaya İnşaat, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile Halkalı Atakent'te gerçekleştirdiği ilk projesinde bölgedeki metrekare fiyatlarının altında konut satacak. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, Dumankaya Miks adı verilen ve 657 rezidans dairesi ile 72 alışveriş biriminden oluşan projede metrekare fiyatlarının 3 bin TL ortalamasında olacağını kaydetti. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya ise projede daha çok ticari yatırımcıları hedeflediklerini söyleyerek, satışların yüzde 60'ından fazlasının yatırım amacıyla alındığını kaydetti. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Halkalı'da metrekare fiyatlarının 4 bin TL'ye kadar çıktığını belirterek, Dumankaya Miks'deki fiyatların ilk çıkışta bölge ortalamasının altında olacağını, şirketin genel satış politikası nedeniyle hedefin yatırımcılara kazandırmak olduğunu açıkladı. Kurum, projenin toplam satış gelirinin 270 milyon TL olarak hedeflendiğini, bunun 82 milyon 500 bin TL'ye denk gelen miktarının ise TOKİ payı olacağını açıkladı. Dumankaya Miks projesinde fiyatlar 119 bin ile 256 bin TL arasında değişecek.

21 HAZİRAN'DA İHA LE YAPILACAK
Dumankaya, 72 alışveriş biriminden oluşan ticari alanları ise 21 Haziran 2012'de açık artırma ile ihale edeceklerini, mağaza fiyatlarının 370 bin TL'den başlayarak 2 milyon TL'ye kadar çıkacağını söyledi. İhale edilecek ticari alanların büyüklüğü 26 metrekare ile 319 metrekare arasında değişeceğini söyledi.

"Halkalı'da 5 bin 700 konut yapıyoruz"
Emlak Konut GYO'nun Halkalı'da 5 bin 700 konut projesi yaptığını bunun 5 bininin hâlâ satışta olduğunu açıklayan Kurum, Ataşehir'de metrekare fiyatlarının 7-8 bin TL seviyelerine kadar çıktığına dikkat çekerek Halkalı'da kısa vadede 6-7 bin TL, orta vadede ise 10 bin TL'ye kadar çıkmasını beklediklerini kaydetti. 2011'de Emlak Konut GYO'nın 2011'de 12 bin 651 bağımsız birim satışı yaparak 3.3 milyar TL elde ettiğini açıklayan Kurum, bu sayının 2012'nin ilk 5 ayında ise 2 bin 574 konut satışı ile 743 milyon TL olarak gerçekleştiğini anlattı.

Etiketler : Dumankaya yatırımcı , Halkalı , Emlak Konut GYO , Halkalı Atakent , Dumankaya Miks projesi , Uğur Dumankaya , TOKİ , konut projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman