Sarphan Finans Park'a yatırımcı ilgisi!

Sarphan Finans Park'a yatırımcı ilgisi!

 

Sarphan Finans Park'a yatırımcı ilgisi!
Ataşehir'de 177 hektarlık alana kurulacak Finans Merkezi için çalışmalar başladı. Bölgedeki konut ve ofis fiyatları da bu çalışmalara kayıtsız kalmadı ve rekor oranlarda prim yapmaya başladı. Yatırımcıların ilgisini çeken bölgeye yabancı yatırımcısı talebinde de artış yaşanıyor. Bölgeye ilk kazmayı vuran Sarphan Finans Park'ta satışlar yüzde 85'leri buldu, bu rakamın yüzde 80'i ise yatırımcı.
 
Sarp Group'un TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat (EPP) işbirliğiyle inşa ettiği Sarphan Finans Park ise kurulacak Finans Merkezi'nin tam kalbinde yer alıyor. Ataşehir'de yükselmeye başlayan Sarphan Finans Park, TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaa (EPP) ve Sarp Group işbirliği ile hayata geçiyor. Toplam 13 kattan oluşan, 50.62 ila 118.73 metrekare aralığında değişen işyerlerine sahip Sarphan Finans Park Ofis'te 4 kat otopark, lobi, resepsiyon, her türlü teknik donanıma sahip ofisler, süs havuzu, ön ve yan cephelere bakan ofislerde teraslar ve kat bahçeleri, panoramik asansörler, merkezi ısıtma ve soğutma, gelişmiş ses ve ısı yalıtımı bulunuyor. Sarphan Group İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba, bölgede raiç fiyatların yükseldiğini ve bölgenin inşaatı başlayan ilk projesi olmasından dolayı, Sarphan Finans Park'ın yoğun talep ile karşılaştığını söyledi. Lansman fiyatlarından şimdiye kadar yüzde 40 prim yaptığını belirten Kaba, “İnşaat tesliminde alıcılar yüzde 50 oranında kazanç sağlamış olacaklar.”diye konuştu. 
 
Merkezin ilk oteli Sarp Group'tan
 
Sarphan Finans Park'ın içerisinde bulunan otel, bölgenin ilk oteli olma özelliğini taşıyor. Hayata geçirilecek olan otelin oda sayısı anlaşılacak işletme ve yatırımcıya bağlı olarak değişecek. Hem yatırımcı hem de işletmesi için görüşmelerin sürdüğünü belirten Kaba, “Bölgede otel ihtiyacı fazla. Finans Merkezi'ne gelecek ziyaretçilerin kalacağı otel eksiğimiz var.”diye konuştu. Yüzde 18 kaba inşaatının tamamlandığı projede, ofis ve konutların yüzde 85'i satılırken, projeden ünlü 5 futbolcunun ev aldığı da gelen duyumlar arasında. Projede bulunan 53 tane ticari ünite ise Eylül ayında ihale ile satışa çıkarılacak. Projede konutların metrekare fiyatları 7 bin TL'den, ofislerin ise metrekare fiyatları 8 bin 500 TL'den satışa sunuluyor. Projenin teslim tarihi ise 2014 Nisan.
Sarp Group, 2013 yılında yatırımlarına yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Sarphan Finans Park'ın haricinde aynı dan Samsun, Diyarbakır, Gebze ve Eskişehir'de toplam 4 bin 500 konut üreten firma, önümüzdeki yıl yeni atılımlar yapmaya hazırlanıyor. Firmanın ilgilendiği bölgeler arasında Ataşehir, Bakırköy ve Fikirtepe bulunuyor.  

Etiketler : Sarphan Finans Park , Sarp Group , TOKİ iştirakleri Emlak Konut GYO , Ataşehir , Sarphan Finans Park

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman