Ege Yapı Kartal'a hızlı giriş yaptı

Ege Yapı Kartal'a hızlı giriş yaptı

Ege Yapı yeni yatırımlarını Anadolu Yakası'nın gelişen bölgelerinden biri olan Kartal'da yapma kararı aldı. Yeni projeleri İz Park'ın tanıtım toplantısında konuşan

İnanç Kabadayı, “Arazileri incelerken gördük ki Anadolu Yakası'nın gelecek vadeden bölgelerinden biri olan Kartal, geleceğin yaşam ve ticaret merkezi olacak.”dedi.
 
Ege Yapı Anadolu Yakası'nda hayata geçirdiği yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. 40 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen yeni ofis projesi İz Park, 25 bin metrekarelik inşaat alanına sahip. Lokasyonu ile de iddialı bir noktada bulunan projenin tanıtım toplantısında konuşan Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, “Yatırımlarımız için arazileri incelerken, geleceğe dönük bölgeleri tercih ettik. Kartal'a çok inanıyoruz. İz Park projemizi Kartal'ın iş ve yaşam merkezi olması öngörüsüyle gerçekleştiriyoruz.”diye konuştu. 15 katlı iki yüksek kule ve 2 ile 5 katlı iki adet kısa binadan oluşacak projede, 102 bağımsız bölüm bulunacak. 30 ay içerisinde teslimlerin gerçekleşeceği projede fiyatlar 262 bin TL'den başlayacak. 
 
KDV konusunu geciktirin
 
Düzenlenen tanıtım toplantısında sektörün sorunlarına da değinen Kabadayı, “KDV oranlarının değişmesi kararının bir dönem daha ötelenmesi gerekir diye düşünüyorum. Sektörün hızını kesecek uygulamalar, bu zamanda tehlikeli olabilir. İstanbul'da 7 milyon konutun dönüşümünden bahsediliyor. 20 yılda gerçekleştirebilmemiz için yılda 350 bin konut üretmemiz lazım. Bunun bütçesi ise 42 milyar TL civarında. Dönüşümün başarılı olabilmesi için KDV oranlarının bir süre daha sabit kalması gerektiğini düşünüyorum.”diye konuştu.  
 
Ege Yapı'nın Kartal'da hayata geçirdiği bir diğer projesi İz Tower, 163 adet rezidanstan oluşuyor. 1+1 ve 2+1 daire tiplerinin bulunduğu proje yılbaşında teslimlere hazırlanıyor. 1+1'lerin 183 bin TL'den satışa sunulduğu projede, 2+1 daireler 350 bin TL'den alıcı buluyor.    

Etiketler : Ege Yapı Anadolu Yakası konut projeleri , Kartal , İz Park , kartal yeni projeleri , kartal konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman