Van'da Emlak Sektörü Yeniden Canlandı

Van'da Emlak Sektörü Yeniden Canlandı

Van'da Emlak Sektörü Yeniden Canlandı
Van'da yaşanan iki büyük depremin ardından durma noktasına gelen emlak sektörü yeniden canlandı.23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydan gelen iki yıkıcı depremin ardından hayat normale dönerken, emlak sektöründe de canlılık yaşanmaya başlandı.

Van'da yaşanan iki büyük depremin ardından durma noktasına gelen emlak sektörü yeniden canlandı.

23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydan gelen iki yıkıcı depremin ardından hayat normale dönerken, emlak sektöründe de canlılık yaşanmaya başlandı. Depremden sonra emlak sektörünün durma noktasına geldiğini ifade eden emlakçi İsmail Kahraman, sektör olarak çok zor günler yaşandıklarını belirtti. Kahraman, "Depremlerden sonra kentte gayrimenkul kiralama ve satışı durdu. Burada emlak sektöründe ciddi sıkıntılar yaşandı. İlk olarak insanlar tek katlı evlere daha çok rağbet gösteriyorlardı. Katlı daireler tercih edilmiyordu. Ancak son günlerde emlak sektöründe gözle görünür şekilde bir canlılık yaşanmaya başladı. Kiralık evin dışında satılık dairelere de talep oldukça arttı" dedi.

Vatandaşların sahil kıyılarından çok artık dağ eteklerini tercih ettiğini de belirten Kahraman, "Daha önceki yıllarda insanlar Van Gölü kıyılarını tercih ediyorlardı. Şimdi ise dağ eteklerinde ve sağlam zeminleri tercih etmeye başladılar. Çünkü dağlara yakın yerlerin zeminleri daha sağlam. Mesela Edremit, Bostaniçi ve Kalecik tarafları bugünlerde tercih edilen yerler. Çok katlı yerler tercih edilmiyor. Ama her şeye rağmen yine emlak sektörü yavaş yavaş eski günlerine geri dönmeye başlaması kent için sevindirici bir durumdur" şeklinde konuştu. - Van

Etiketler : Van Emlak Sektörü , emlak sektörü , Van Gölü , Deprem , İsmail Kahraman , van emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman