Doğan Park Evleri’ne olan talep yüzde 100 arttı

Doğan Park Evleri’ne olan talep yüzde 100 arttı

 

Doğan Park Evleri’ne olan talep, yüzde 100 arttı
Doğan Park Evleri’ne olan talep %100 arttı, projenin 2. ve 3. etap yatırımları start aldı
İstanbul’un yeni yaşam merkezi olan Beylikdüzü- Beykent’te konumlanan Doğan Park Evleri’ne olan talep; Metrobüs hattının Avcılar’dan Beylikdüzü’ne uzatılması nedeniyle, son 1 ayda %100 arttı.
Doğan Park Evleri’ne olan talebin %100 artması nedeniyle, inşaatı yapan Doğan Yapı AŞ. firması, projenin aynı bölgede planlanan 2.’ci ve 3.’cü etap inşaatlarına start verdi.
İnşaat sektöründe 28 yıldır faaliyet gösteren Doğan Yapı AŞ., markalı konut inşaatında ülkemizin sayılı firmaları arasında yer alıyor.
Beylikdüzü- Beykent’te geçtiğimiz aylarda tamamlanarak görücüye çıkan Doğan Park Evleri’nin ilk etabında, 6 blokta 156 daire, kapalı otopark, yüzme havuzu ve yeşil alanlar bulunuyor.
Bölgedeki çok katlı binaların aksine, 8 katlı binalardan oluşan Doğan Park Evleri’nde;  2 + 1 daireler 170 metrekare, 3 + 1 daireler 176 metrekare, 4 + 2 daireler 311 metrekare, 5 + 2 daireler 354 metrekare’den oluşuyor.  Dairelerin fiyatları, 230 bin TL ile 700 bin TL arasında değişiyor.
Metrobüs talebi patlattı, projenin 2. ve 3. etap inşaatı başladı
Doğan Park Evleri’ne son haftalarda olan talep, önümüzdeki aylarda hizmete girecek olan Beylikdüzü Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olduğu için tabiri yerindeyse satışları patlattı. Projedeki 156 dairenin, yarısından fazlası satılarak, yeni sahiplerini buldu.
Doğan Park Evleri’ne olan yoğun ilgi nedeniyle, projenin 2.’ci ve 3.’cü etap inşaat çalışmaları geçtiğimiz günlerde başladı. 1.5 yıl sürecek olan 2. ve 3. etap projede, 194 yeni dairenin yapılması planlanıyor.
Markalı konutlar, ulaşım kolaylığı ile birleşince yoğun ilgi görüyor  
Eski yapı stoğunda ev sahibi veya kiracı olanların, ulaşım imkanı kolay olduğu taktirde, markalı olan inşaat projelerine yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Doğan Group Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Doğan, şunları söyledi:
“Ülkemiz deprem kuşağında olduğu için herkes, eski binalarda oturmak yerine, doğal olarak Deprem Yönetmeliğine göre yapılmış olan güvenli binalarda oturmayı tercih etmektedir. Son yıllarda yeni yapı stoğu ile İstanbul’un yerleşim için cazibe merkezlerinden biri haline gelen Beylikdüzü- Beykent’te, bu nedenle talep görüyordu. Nitekim son aylarda, özellikle Metrobüs’ün Avcılar’dan Beylikdüzü’ne uzatılması ise, bölgenin değerini birkaç kat arttırdı ve daha da arttırmaya devam edecektir” diye konuştu.
Doğan Group şirketlerinden biri olan Doğan Yapı AŞ.’nin, 28 yıldır sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübesini Doğan Park Evleri’ne aktardığını da belirten Cemalettin Doğan, çağdaş mimarinin estetikle buluştuğu projenin, şehrin içinde şehrin karmaşasından uzak ve hayatın tüm keyfini ailesiyle birlikte yüksek standartlarda yaşamak isteyenlerin tercihi olduğunu sözlerine ekledi.  

Etiketler : Doğan Park Evleri , İnşaat sektörü , Doğan Yapı AŞ , markalı konut inşaatı , Doğan Group

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman