Fotoğraftan gayrimenkule atladı 1.5 milyon dolara villa satıyor

Fotoğraftan gayrimenkule atladı 1.5 milyon dolara villa satıyor

 

Fotoğraftan gayrimenkule atladı 1.5 milyon dolara villa satıyor
Fotoğraf sektörünün önde gelen isimlerinden Yalçınlar, ilk markalı konut projesi olan Gölmahal Villaları'nda satışa başladı. Büyükçekmece'deki projede villalar 1.3 ve 1.5 milyon dolara satılıyor. Hakan Yalçın, '200 dönüm arazimiz daha var, sektörde iddialıyız' diyor
 
1958'den bu yana fotoğraf sektöründe faaliyet gösteren Yalçınlar Group, ilk markalı konut projesi Gölmahal Villaları'nı Büyükçekmece'de inşa ediyor. Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, uzun süredir gayrimenkul işi ile ilgilendiklerini ancak Gölmahal'le ilk kez markalı konut pazarına girdiklerini belirtiyor. Arazi toplamaya 1986 yılında başladığını, halen 200 dönüm civarında bir arazi stoğu bulunduğunu ifade eden Yalçın, 'Yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Tanınmak için önce prestijli proje yapmamız gerekiyordu. Gölmahal ile bunu başardık. Beykoz civarında da planlarımız var. Villa ya da çok katlı bina şeklinde olabilir. Hep A grubuna yönelik işlere devam edeceğiz' diyor. 
KENDİ ELEKTRİĞİNİ ÜRETECEK
Gölmahal Villaları Genel Koordinatörü Güzin Ervardar ise önümüzdeki yıl mart ayında teslim edilmesi planlanan proje ile ilgili şu bilgileri veriyor: 38 lüks villadan oluşuyor. İki tip villa ve iki fiyat var; 1 milyon 295 bin dolar ve 1 milyon 495 bin dolar. Rüzgar türbünü var. Proje tamamlandığında kendi elektriğini kendi üretecek. Üretilen 50 kilowatlık enerji, ortak alanlarda kullanılacak. Kalan enerji ise prosedürlere göre villalarda da kullanılamayacağı için, Elektrik idaresine satılacak. Bu da siteye gelir oluşturacak.
 
Doğalgaz'dan %40 ucuza ısınacak
Gölmahal'de doğalgaz kullanılmayacağını belirten Güzin Ervardar 'Isı pompası kullanıyoruz. Evlerde 1500 metre Reha Boru Sistemi var. Borulardan geçen su ısısı maksimum 38 -40 dereceye gediğinde ev ısınıyor. Bu doğalgazdan çok daha ucuz bir sistem. İlk yatırım maliyeti yüksek ama kullananlar yüzde 30-yüzde 50 tasarruf edecekler. Yazın da borulardan soğuk su geçecek, bu da evleri serinletecek' dedi. Ayrıca evlerin üzerinde güneş kolektörleri bulunduğunu ifade eden Ervardar, sıcak suyun da  bedelsiz olacağını belirtti.
 
Her evde bir iç bahçe var
PROJENİN bir diğer özelliğinin de evlerin içindeki bodrumdan çatıya kadar yükselen iç bahçeler olduğuna dikkat çeken Ervardar, 'Bu sayede hem gün ışığından faydalanıyorsunuz hem de her katta bahçede oturur gibi oturuyorsunuz. Ayrıca her ev gölü görüyor. Herkesin 2.5 dönüm arsası ve müstakil bir havuzu var' diyor.
 
Fotoğrafı karta basma işi bitti
Hakan Yalçın, fotoğraf sektörünün teknolojinin gelişmesiyle şekil değiştirdiğini belirterek, 'Fotoğraf basma olayı tamamen bitti. Sektör küçüdü. Pek çok sektör temsilcisi başka alanlara yatırım yaptı. Ama baskı işi gerilerken profesyonel makine ve dijital kart satışı arttı. Biz de daha çok bu alana yöneldik' diye konuştu.  
Şenay Büyükköşdere - Akşam

Etiketler : Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın , Gölmahal Villaları Genel Koordinatörü Güzin Ervardar , markalı konut projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman