Projeyi bir emlak fuarında gören Araplar, bu projeye yatırım yapmak için birbirleriyle yarışıyor

Projeyi bir emlak fuarında gören Araplar, bu projeye yatırım yapmak için birbirleriyle yarışıyor

 

Araplar bu projeyi çok sevdi
 
Projeyi bir emlak fuarında gören Araplar, bu projeye yatırım yapmak için birbirleriyle yarışıyor
 
Gayrimenkul sektörüne Kartal’daki Safi Espadon Residence ile giren Safi Holding, projeyi bir emlak fuarında Burj el Arab’a benzeten Arap yatırımcılardan talep aldı. 136 dairelik projenin lüks dairelerinin toplu satışı için Kuvetyli bir grupla görüşmeler devam ediyor.
 
Denizcilik, katı yakıt ve şeker sektörlerinde faaliyet gösteren Safi Holding, gayrimenkul sektöründeki ilk projesine Kartal'da yaptığı Safi Espadon Residence ile adım attı. Projeyi yurtdışındaki emlak fuarlarında tanıttıklarını söyleyen Safi Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Safi, Arapların projeyi Burj el Arab'a benzettiklerini bu nedenle de tamamına talip olduklarını söyledi.
 
Hakan Safi, 136 konuttan oluşacak projede 40 daireyi yoğun ilgi üzerine ön satışlarla sattıklarını söyleyerek, "Kuvetyli yatırımcılar projeyi çok beğendi. Tamamını almak istediler. Ancak biz 40 daireyi sattığımızı onlara ilettik. Onlar da küçük daireler değil penthouse tarzı büyük konutlarla ilgilendiklerini söylediler. Görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda bir toplu satış gündeme gelebilir" dedi.
 
206 BİN TL'DEN BAŞLIYOR
 
Projeye başlamadan önce EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ile bir fizibilite çalışması yaptıklarını ve Anadolu Yakası'nda Kartal'da karar kıldıklarını söyleyen Safi, projede 1+1, 1+1.5 ve 2+1 daire seçeneklerinin yer alacağını metrekare fiyatlarının ise 3 bin 750 TL'den başlayacağını söyledi. 136 dairenin tamamının deniz ve Adalar manzarasına sahip olduğunu söyleyen Safi, projedeki dairelerin satış fiyatının ise 206 bin TL ile 1.2 milyon TL arasında değişeceğini açıkladı.
 
50 MİLYON LİRALIK YATIRIM
 
Projenin mimarı Dome Mimarlık sahibi Murat Yılmaz ise projedeki 1+1 dairelerin birleştirilerek 300 metrekareye kadar tek kat satın almalar yapılabileceğini kaydetti. 50 milyon TL yatırımla yapılacak proje 2013 Aralık'ta teslim edilecek.
 
Projenin danışmanlığını yapan EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Genel Müdürü Neşecan Çekici, "Kartal bölgesine ilgi artıyor. Bölgede küçük metrekareli ev talebi oldduğunu gördük. Bu nedenle de projede küçük ve birleştirilebilir dairelere yer verdik" diye konuştu.
 
İKİ YILDA DÖRT BÖLGEDE PROJE
 
Safi, gayrimenkul alanındaki yatırımlarının devam edeceğini de söyleyerek Taksim, Etiler, Kağıthane ve Dolapdere'de de arazi stoklarının bulunduğunu iki yıl içinde bu bölgelerde de gayrimenkul projeleri geliştireceklerini anlattı. Safi, ayrıca Tophane'de de bir butik otel yapacaklarını sözlerine ekledi.
 
Kaynak :.internethaber

Etiketler : Safi Espadon Residence , Safi Holding , emlak fuarı , Hakan Safi , emlak konut kartal konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman