TOKİ en güzel projeyi bu şehirde yapıyor

TOKİ en güzel projeyi bu şehirde yapıyor

 

TOKİ en güzel projeyi bu şehirde yapıyor
Kensel dönüşüm projeleri arasından sıyrılan bu proje, en güzel dönüşüm projesi olmaya aday
 
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın yoğun gayretleri sonucunda hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm projesinin ilk etabının ihale tarihi TOKİ’nin resmi sitesinde yayınlandı. 702 konutluk 1. etap ihale tarihi 15 Ağustos 2012’de yapılacak.
 
Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanının 702 konutluk birinci etabıyla modern yapıların yükselmesi için artık sayılı günler kaldı.
 
BÖLGEDE 6 BİN KONUT YÜKSELECEK
Efendibey Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 1. Etabı çerçevesinde yaklaşık 702 konut yapılması planlanırken, Kentsel Dönüşüm alanına yapılacak konutların tamamı bittiğinde bölgede 6 bin konut yükselecek.
 
Efendibey Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesinin ihale tarihinin belirlendiğini belirten Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Niğde’mizin önemli projelerinden bir tanesi Efendibey Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi. 15 Ağustos 2012 tarihinde, TOKİ inşaat ihalesine çıkacak ve bu yıl kentsel dönüşüm alanında ilk kazma en kısa sürede vurulmuş olacak. Bu proje hem Niğde hem de ülkemizde bir defada uygulanan en büyük proje olması açısından çok önemli bir yere sahip. 6 bin konut ve 900 tane işyeri, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık, kültür merkezinin olduğu komple bir proje. 24 hektarlık rekreasyon alanı ile Niğde’nin en büyük rekreasyon alanı Niğde halkının kullanımına sunulacak. Niğde’nin ufuk projesi start aldı. Bu önemli proje Niğde’mize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
 
NİĞDE'NİN EN PRESTİJLİ YERLERİNDEN BİRİ OLACAK
Yapılan anlaşmadan memnun olduklarını söyleyen ev sahipleri Niğde’nin daha güzel bir şehir olması için yapılan şeyin çok önemli olduğunu vurgulayarak Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a yoğun gayretleri dolayısıyla teşekkür etti.
 
Uzun yıllardır kentsel dönüşüme ihtiyacı olan Niğde’de son 3 yıldır hiçbir şey eskisi gibi olmuyor ve her geçen gün daha iyiye gidiyor. TOKİ ve Belediye arasında yapılan protokol çerçevesinde Efendibey Mahallesi bölgesine yapılacak kentsel dönüşümle bölge Niğde’nin en prestijli yerleri arasına girecek.
 
İHALE TARİHİ BELLİ OLDU
Niğde’nin daha modern bir görünüme kazanması için Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın göreve geldiğinde hazırlattığı projeleri arasında olan ve TOKİ ile ortaklaşa yapacakları Kentsel Dönüşüm Projesinde ihale tarihi 15 Ağustos 2012 olarak belirlendi.
 
İlk etapta yer alan eski ve kullanışsız evlerini boşaltarak en kısa sürede yeni evlerine taşınacaklarını hayal eden ev sahipleri, modern evlerine oturacakları günleri saymaya başladılar. Kaynak : internethaber.com

Etiketler : TOKİ en güzel projeyi , Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan , NİĞDE EN PRESTİJLİ

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman