Emaar’dan Çamlıca’da 15 bin kişilik kasaba

Emaar’dan Çamlıca’da 15 bin kişilik kasaba

 

Emaar’dan Çamlıca’da 15 bin kişilik kasaba
 
Toskana Vadisi ile Türkiye’ye giren Dubaili Emaar, Türkiye’deki ikinci yatırımına Çamlıca’da start verdi. Eylülde satışların başlayacağı projede metrekare fiyatları 3 bin 500 - 4 bin dolar olacak. Proje kapsamında 15 bin kişilik bir kasaba kurulacak.
 
Dubai’nin en büyük gayrimenkul şirketi Emaar, Toskana vadisi projesiyle girdiği Türkiye pazarındaki en büyük projesinin lansmanını eylülde yapmaya hazırlanıyor. Çamlıca’da 430 milyon dolara aldığı arazi üzerinde bir yıldan bu yana proje geliştiren şirket, 1000 konut ve 145 bin metrekarelik AVM’den oluşacak Çamlıca projesinde 15 bin kişilik yeni bir kasaba planlıyor. Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban, projenin ev sahipleri hariç içinde yer alan oteli, alışveriş merkezi ve iş merkeziyle birlikte 5 bine yakın kişiye istihdam sağlanacağını söyledi. Projede yaşayacaklarla birlikte ise 15 bin kişilik küçük bir kasaba planladıklarını anlattı.
 
Beyoğlu tarzı evler
Adı henüz belli olmayan Çamlıca projesinin rezidans bölümü 58 ile 300 metrekare arasında değişecek dairelerden oluşacak. Balaban, dairelerin metrekare fiyatının 3 bin 500 ile 4 bin dolar arasında değişeceğini açıkladı. Projedeki daire fiyatları 205 bin dolardan başlayacağı proje 2015’te tamamlanacak. Projede ev sahiplerinin Beyoğlu ve Nişantaşı tarzı evler arasında seçim yapabileceğini söyleyen Balaban, ayrıca rezidans kulesi dışında proje içinde yer alacak Dubai orijinli The Adress Otel’den hizmet alacak servisli apartmanların da olacağını kaydetti. Projedeki The Adress Otel ise dünyaca ünlü mimar Norman Foster tarafından çizildi.
 
İçinden tramvay geçecek
Projenin en ilgi çekecek bölümünün ise Beyoğlu temalı alışveriş merkezi olduğunu söyleyen Balaban, 145 bin metrekare alana sahip olacak AVM’de İstiklal Caddesi’ndeki gibi bir tramvayın da olacağını söyledi. 400 dükkanda ise 4 bin kişinin çalışacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra ofis bloğunda ise 4 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Projede ayrıca Demsa Grubu’nun Türkiye’ye ilk defa getireceği Fransız Galeries La- Fayette de yer alacak. Balaban, alışveriş merkezinin tasarımını dünyanın en büyük AVM’lerinden Dubai Mall’u tasarlayan DP Architects’in yaptığını kaydetti. Balaban, projede Türkiye’de ilk defa yapılacak penguen gibi hayvanların olacağı yeraltı hayvanat bahçesine de yer vereceklerini söyleyecek. Dubai başta olmak üzere Körfez ülkelerinden de projeye ciddi bir ilgi olduğunu vurguladı. Projede satışlar eylülde başlayacak. Dilek TAŞ AYDIN 

Etiketler : Toskana Vadisi ile Türkiye’ye giren Dubaili Emaar , Dubai en büyük gayrimenkul şirketi Emaar , Emaar , Emaar turkey , Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman