Seha Yapı’dan Kırşehir’e 760 konutluk TOKİ Projesi

Seha Yapı’dan Kırşehir’e 760 konutluk TOKİ Projesi

Seha Yapı’dan Kırşehir’e 760 konutluk TOKİ Projesi

İttifak Holding’in inşaat şirketi Seha Yapı, TOKİ’nin Kırşehir’deki 760 konut, 1 adet camii, 24 derslikli ilköğretim okulu ile altyapı ve düzenleme ihalesini kazandı.  Yeni projeyle birlikle Kırşehirliler de Seha Yapı güvencesi ve kalitesiyle tanışmış olacak.

Türkiye’nin en önemli inşaat şirketlerinden olan ve İttifak Holding’in iştirakleri arasında yer alan Seha Yapı, önemli bir ihaleyi daha kazandı. TOKİ’nin (T.C. Başkabanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) Kırşehirde yaptıracağı 760 konutun ihalesini kazanan Seha Yapı, sözleşmeyi ise 16 Ağustos 2012’de imzaladı. TOKİ’nin “Kırşehir Merkez 760 adet konut, 1 adet cami, 1 adet 24 derslikli İ.Ö. okulu ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi”ni kazanan Seha Yapı, 700 gün içinde projeyi teslim edecek. 46.940.000 TL bedelle ihaleyi kazanan Seha Yapı, bunun için proje çalışmalarına hemen başlayacak.

“Kırşehir de Seha Yapı kalitesini görecek”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Seha Yapı Genel Müdürü Hüdaverdi Dursun, kurum olarak her zaman kaliteye ve güvenliğe önem verdiklerini, aldıklarını yeni ihahe ile Kırşehir’de de bir proje yapacak olmalarından mutluluk duyduklarını kaydetti. Dursun, “TOKİ projelerinde deneyimli bir şirket olarak bölgenin ihtiyacı olan konutları ve altyapı çalışmalarını en kısa sürede tamamlayarak teslim edeceğiz. Kurumsal standartları olan ve bunu yaptığı her işte başarıyla uygulayan Seha Yapı, Kırşehir’e de önemli bir yaşam alanı kazandıracak. Kırşehir, bu projeyle birlikte Seha Yapı kalitesini görecek.” dedi.

Seha Yapı Hakkında

İttifak Holding iştiraklerinden Seha Yapı 1978 yılında kuruldu. Hızlı bir büyüme trendine giren şirket, son beş yılda 6 binin üzerinde konutun yanı sıra, alışveriş merkezleri, altyapı, köprü ve yol projeleri üreterek, Konya’nın yıllık en fazla konut üretme kabiliyeti ve kapasitesine sahip inşaat firması konumuna geldi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çok sayıda TOKİ projesinin inşaatını gerçekleştiren Seha Yapı konut dışındaki segmentlerde de faaliyet göstermekte. Seha Yapı Konya’da Kulesite AVM ve Kule Plaza, Aksaray ve Ereğli’de Park Site AVM’lerinin de mimarı.

Bugüne kadar iki milyon metrekareye yakın inşaat yapan Seha Yapı’nın projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.sehayapi.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler : İttifak Holding , Seha Yapı , Kırşehir 760 konutluk TOKİ Projesİ

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman