Toki"nin Atkaracalar İlçesine Yapacağı 196 Konutun Temeli Atıldı

 Toki

 

 Toki"nin Atkaracalar İlçesine Yapacağı 196 Konutun Temeli Atıldı
Çankırı"nın Atkaracalar Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 196 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı.
HaberYurdum: Çankırı’nın Atkaracalar Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 196 konutun temeli düzenlenen törenle atıldı. 
 
Temel atma törenine Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, AK Parti Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve İdris Şahin, İl Jandarma Alay Komutanı J.Alb.Şakir Uslu, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Atkaracalar Kaymakamı Kürşad Karaca, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop ve vatandaşlar katıldı.
 
Programda bir açılış konuşması yapan Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop, TOKİ tarafından inşa edilecek yeni konutlarla birlikte kentin modern bir yapıya kavuşacağını söyledi.
 
196 konutun tamamının satıldığını belirten Başkan Altuntop, "Halkımıza hizmet noktasında hazırladığımız projelerimiz hızla devam ediyor. Temelini atacağımız bu hizmetin inşallah kısa süre sonra açılışını hep birlikte yapacağız. İşin bitim tarihi 2014 ama firma yetkilileri ters bir durum olmaması halinde daha erken teslim edeceklerini beyan ettiler. Bu proje ile hem ilçemizin ihtiyacı olan konut sorununu çözeceğiz, hem de ilçemize modern bir görüntü kazandıracağız" dedi.
 
GEÇMİŞTE HAYAL DAHİ EDİLEMEYEN HİZMETLER AK PARTİ İKTİDARINDA GERÇEKLEŞTİ
 
AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz de, geçmişte hayal dahi edilemeyecek hizmetlerin Ak Parti iktidarında gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Dar gelirli vatandaşların küçük taksitlerle ev sahibi yapıldığını belirten Filiz, “Biz hep ‘Ahirette iman, Dünya’da mekan’ diyoruz. Bu yüzden vatandaşlarımıza başını sokacak sıcak bir yuva kurmaya çalışıyoruz. Kira öder gibi ufak taksitlerle ev sahibi yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda TOKİ, AK Parti iktidarının yüz akıdır. Ak Parti iktidarının KÖYDES, BELDES gibi bir çok projesi var, ama bizim TOKİ’nin farklı bir özelliği var. TOKİ fakire sahip çıktığından bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu anlamda bu önemli günde aranızla olmaktan mutluluk duyuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
 
Çankırı Milletvekili İdris Şahin ise ilçede kanalizasyon ve su sorunun olmadığını söyledi. Güzel çalışmaların güzel insanlarla yapılacağını belirten Şahin, “Bakın yine güzel bir çalışmada sizlerle bir aradayız. İnşallah çalışmalarımız hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.
 
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan da Atkaracalar’ın hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ilçe olduğunu aktardı.
 
Karayolu trafiği açısından ilçenin önemli bir yere sahip olduğunu aktaran Özcan, “Son yıllardaki gelişmelere bakıldığında temelini atacağımız TOKİ konutları ilçemiz için isabetli bir gelişme olmuştur. İlimiz genelinde TOKİ tarafından bu güne kadar 1609 konut inşaatı bitirilmiş ve hak sahiplerine teslim edilmiştir. 280 konut inşaatı da halen devam etmektedir. Burada da 196 konutun temelini atıyoruz. Atkaracalar geleceğe artık daha da umutlu bakacaktır” diye konuştu.
 
Program kurban kesimi ve okunan duaların ardından temsili temel atma töreniyle sona erdi. 2014 yılında hak sahiplerine teslim edilmesi planlanan konutların 9 milyon 718 bin liraya mal olacağı bildirildi.
 
 
Kaynak: Toki"nin Atkaracalar İlçesine Yapacağı 196 Konutun Temeli Atıldı haberi günün haberleri oku Haber Yurdum http://www.haberyurdum.com/tokinin-atkaracalar-ilcesine-yapacagi-196-konutun-temeli-atildi-190191n/#ixzz24Fx21ndX 
<a title='haber' href='http://www.haberyurdum.com/'>Haber</a> 

Etiketler : Toki , Çankırı Atkaracalar Belediyesi , Başbakanlık Toplu Konut İdaresi , Çankırı Valisi Vahdettin Özcan , AK Parti Çankırı Milletvekilleri Hüseyin Filiz , İdris Şahin , İl Jandarma Alay Komutanı J.Alb.Şakir Uslu , Emniyet Müdürü Osman Zoro

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman