Çılgın proje Dubai'de

Çılgın proje Dubai'de

 

Çılgın proje Dubai'de
 
Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'da hayata geçireceği çılgın projelerden biri olan 'iki şehir', Dubai'deki gayrimenkul fuarında yatırımcıların gözdesi oldu
 
Türkiye'nin bu yıl onur ülkesi olduğu dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından Dubai CityScape Global 2012, Türkiye'deki yatırım fırsatlarına odaklandı. Dubai'deki Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen fuarda yapılan iki Türkiye oturumunda yabancılar yatırım fırsatları hakkında bilgi aldı. Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen panellerde, en ilgi çeken konulardan biri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Çılgın Şehir' projesi oldu. 
 
46 MİLYON M2 İNŞAAT 
İstanbul'daki dev proje üzerinde çalışan şehir plancısı Sidney Rashekh, çılgın projeyi Körfezli ve dünyadan yatırımcılara anlattı. Rashekh, 1 milyon kişinin yaşayacağı ve 400 binden fazla kişiye istihdam olanağı sağlayacak yeni şehrin Türkiye'nin kaderini değiştireceğini söyledi. Hızlı trenden yerli uçağa kadar Türkiye'nin diğer ulaşım ve altyapı projelerinden de bahseden Rashekh, yabancı yatırımcıları da bu projelere ortak olmak için Türkiye'ye davet etti. Rashekh, 46 milyon metrekare inşaat alanına sahip olacak yeni şehrin Boğaz'a paralel yapılacak bir kanala sahip olduğu bilgisini verdi. Panellerde ayrıca 400 milyar dolara mal olacak ve 7 milyon konutun yenileceği kentsel dönüşüm de anlatıldı. Ağaoğlu İnşaat Genel Müdürü Hasan Rahvalı, yatırımları kolaylaştıran yasal düzenlemeler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. ENSDP Investment Project Development Yönetici Ortağı Mehmet Ali Ergin ise yabancı yatırımcılar için avantajları anlattı. 
 
'OTEL YATIRIMI YAPIN' 
"Türkiye'nin 10 Yıllık Geleceğindeki Cazip Yatırım Fırsatları" başlıklı panelde konuşan Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş, ofis ve AVM yatırımları hakkında bilgi verdi. GYODER Başkan Yardımcısı Özlem Gökçe'nin başkanlık ettiği panelde Amplio Gayrimenkul Başkanı Alaeddin Babaoğlu, teşvik kapsamındaki illerde otel ihtiyacına vurgu yaparak yabancı yatırımcıları Doğu ve Güneydoğu'ya yatırıma davet etti. 
 
LİKÖR ARAZİSİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Aşçıoğlu İnşaat ile birlikte Mecidiyeköy'deki tarihi likör fabrikasının da içinde bulunduğu 24 bin metrekare araziyi satın alan ve daha sonra tüm hisseleri toplayarak en büyük ortak olan İsviçreli yatırım fonu Viatrans, Meydanbey İnşaat ile kurduğu Ortak Girişim Grubu ve Emlak Konut işbirliğiyle başladığı projeyi, ilk kez fuarda sergiledi. Viatrans-Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Üyesi Polat Gülman, "200 milyon dolar yatırım yapacağız. 12 dönümlük yeşil alan ve fabrikanın gerisinde yükselecek 160 metrelik 2 kule yer alacak. 260 konut olacak" dedi. 
 
TAHİNCİOĞLU ORTAK ARIYOR
Tahincioğlu Gayrimenkul de fuarda bir ay sonra teslim edilecek Nidakule Göztepe, Büyükdere Caddesi üzerinde yeni yapılacak olan Nidakule Levent ve İçerenköy'deki ofis projesi Palladium Tower'ı tanıttı. Tahincioğlu Gayrimenkul Proge Geliştirme Müdürü Sercan Gençoğlu, yabancı fonlarla ortaklığa sıcak baktıklarını, blok satışa da açık olduklarını anlattı. 

Etiketler : Çılgın proje Dubai , İstanbul dev proje , Dubai CityScape Global 2012 , Başbakan Erdoğan , Aşçıoğlu İnşaat , Tahincioğlu Gayrimenkul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman