Park Village projesi,Şehrin içinde kasaba atmosferi!

Park Village projesi,Şehrin içinde kasaba atmosferi!

Şehrin içinde kasaba atmosferi!

Bu hafta konuk olduğumuz Park Village projesi, birbirlerine olan mesafeleri ve peyzaj kararları ile yalıtılmış tek parselde 144 adet bahçeli ve havuzlu villadan oluşuyor. Tek ortak alanları ise kasaba meydanı
 
Yakın çevresinde 11 eğitim kurumu, 10 alışveriş merkezi, 5 özel hastane bulunan, tek katlı müstakil evlerin oluşturduğu projenin hedefi, sakinlerine Ege kasabası atmosferinde yaşam sunmak. ..
 
Mimaride iç avlu, iç-dış kaplamalarda doğal malzeme tercihleri, zemin kota yayılan yaşam, bahçede bağbostan için ayrılan alanlar ve yetişkin zeytin ağaçlarının bahçeleri süslemesi bu hedefe yönelik olarak alınmış kararlar. Villa isimleri de mitolojik Ege yerleşim merkezlerinden geliyor. Yaklaşık 1500 metrekare arsaya yerleşen tek katta 250, 300, 350 metrekarelik taban oturumuna sahip villaların bazılarında iç avlu bulunuyor.  
 
Hepsinde pergolalı teras, müstakil havuz ve otopark alanları mevcut. Projenin öne çıkan ayırt edici özelliği ise şüphesiz zemin kotta gelişen tek katlı bir yapı olması. “Ana kapıdan Park ‘Village’a girdiğiniz andan itibaren kendinizi Ege’de zeytincilikle uğraşan bir kasabaya gelmiş gibi hissedeceksiniz” diyen yetkililer, her villa bahçesine iki adet olmak üzere, proje genelinde 1.200 adet en genci 30 yaşından başlayan zeytin ağaçlarını peyzaj içinde sunuyor. 
 
KÖY KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYOR 
Köy kültürünü yaşatmayı hedefleyen meydanda, köy kahvesi, kütüphane, köy ekmeği alabileceğiniz bir fırın ve villa sahiplerinin isterlerse bahçelerinde yetiştirdikleri ürünleri paylaşabilecekleri sabah pazarları tasarlanıyor. Kapalı spor kompleksleri yerine 2.6 km.’lik koşu ve bisiklet parkuru doğada yaşamın bir başka yansıması. Proje, sosyal yaşamı zengin kılmak için değil sadece doğal kılmak adına yapılaşmayı indirgeyen tavrı, villalarda sunduğu optimum düzen ve metrekare anlayışı ile kasaba kimliğini savunuyor.
 
İÇ AVLUNUN MODERN YORUMU DİKKAT ÇEKİYOR 
Geleneksel konut mimarisindeki avlu kavramı, 20-40 metrekare arasında değişen iç bahçeler ile yeniden yorumlanıyor. İç bahçeler ışık kalitesi ve ferahlık hissiyle villaları zengin kılarken, iç mekân hava kalitesi için de çekirdek görevi üstleniyor. Villalar gün ışığı ve güneşten kazanç sağlamak için güney ve doğu yönlerinde araziye yerleştirilmiş. 300 metrekarelik villaların yatak odalarının iç banyo/wc’ye sahip olması; 350 metrekarelik villaların içinde bağımsız giriş-çıkışa sahip özel süit daire bulunması villalar arasındaki farklılıklardan bazıları.
 
VİLLA KONSEPTİ İLE ÖNE ÇIKIYOR 
Çok katlı, bitişik nizam veya büyük mekânlar yerine; ortalama 1.5 dönüm bahçe içinde, 50 m 2 ’lik havuzlu, optimum büyüklüklere sahip, merdiveni olmayan ve yatayda büyüyen tek katlı tam müstakil yaşam tercihi öne çıkıyor. 
 
RAKAMLARLA PARK VİLLAGE
312 bin metrekarelik arazide, 3 farklı metrekarenin 7 farklı yorumu ile 144 villadan oluşan projenin toplam yatırım bedeli arsa payı dahil 70 milyon dolar. Villa başına aylık aidat 600 TL. Projeyi tercih edenler ortalama 1200 metrekarelik bahçelerin 100-150 metrekaresini doğal tarım için bırakıyor. 
 
SATIŞA DAHİL DEĞİL 
Tüm altyapıları hazır verilmekle birlikte mutfakta dolaplar, tezgâh ve beyaz eşyalar; antre dolapları, ebeveyn banyosundaki sauna, çamaşır odası dolapları, salonda şömine satışa dahil değil. İç dekorasyon hizmetleri için Dekopark, bahçe peyzaj işeri için Ekopark ek bedel olarak hizmet veriyor. Habertürk

Etiketler : bahçeli ve havuzlu villa , yeni Villa projeleri , Mimari , Park Village projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman