Şehrizar’ı Katarlılar da istiyor

Şehrizar’ı Katarlılar da istiyor

 

Şehrizar’ı Katarlılar da istiyor
GAP İnşaat ile Emlak Konut’un Altunizade’de yaptığı Şehrizar Konakları Körfez’den de ilgi görüyor. Bir konutun 3.5 milyon TL’ye çıktığı projedeki bir blok için Katarlılar pazarlığa oturdu.
ÇALIK Grubu’na bağlı GAP İnşaat ile Emlak Konut’un Altunizade’de yaptığı Şehrizar Konakları’na Körfez sermayesi talip oldu. Projeye Katarlılar başta olmak üzere Körfez bölgesinden blok satış talepleri aldıklarını söyleyen Çalık GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin “Şehrizar projesi, lokasyonu ve kalitesiyle A plus’ın da üzerinde. Üsküdar Altunizade’de Emlak Konut GYO ile Gap İnşaat olarak yaptığımız Şehrizar Konakları, 38 blok ve 208 lüks daireden oluşuyor. Şu anda metrekare fiyatları 10 bin lira civarında” dedi. Projede kaba inşaatın tamamlandığını belirten Yetgin “Son olarak Katarlı bir grup 4 ya da 5 dairelik bir bloğu almak istedi. Görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu. 49 bin 500 metrekarelik arazide 108 bin metrekare inşaat alanı bulunan Şehrizar Konakları’nda konak büyüklüklerinin 180 metrekare ile 626 metrekare arasında değiştiğini belirten Yetgin “Halen satışı devam eden dairelerin fiyatları KDV dahil 1 milyon 950 bin ile 3 milyon 500 bin TL arasında değişiyor. Blokların arazisi, toplam 600 araç kapa-siteli 5 ayrı otopark katı olarak çözümlendi. Şehrizar Konakları, 108 bin metrekarelik inşaat alanında yaklaşık 7 bin metrekarelik sosyal tesislere sahip” dedi.
 
Metropol İstanbul’da son 300 daire
 
Varyap-Çalık GYO ortaklığında finans merkezi Ataşehir’in göbeğinde inşaatı devam eden Metropol İstanbul hakkında da bilgi veren Feyzullah Yetgin, projede daire fiyatlarının 9 ayda yüzde 50 prim yaptığını belirterek “Metrekare fiyatı 7 bin 700 liraya varan projenin iki bloğunun yüzde 80’i satıldı” dedi. Kalan 300 daire için özel kampanya yapacaklarını söyleyen Yetgin, 250 metrelik uzunluğuyla Avrupa’nın en yüksek binası niteliğini kazanan kule bloğunun satışının ise kasım ayında başlayacağını belirterek “100 dönümlük arsada yapılan proje rezidans, ofis ve AVM’si ile Türkiye’nin en büyük karma projelerinden biri olacak. 700 bin metrekare büyüklüğündeki yekpare inşaat alanı ile Türkiye’nin en büyük projelerinden birisi olarak yükselen Metropol İstanbul, üç yüksek bina ve bin 500’ün üzerinde bağımsız üniteden oluşuyor” dedi. Yetgin, proje kapsamında İstanbul’un en büyük AVM’lerinden birinin de yapılacağını söyledi. gazete star

Etiketler : GAP İnşaat , Emlak Konut , ÇALIK Grubu , Şehrizar Konakları , Çalık GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman