Elitistpark’ta havuz başında sinema

Elitistpark’ta havuz başında sinema

Elitistpark’ta havuz başında sinema

Yarıdan fazlası alıcı bulan Elitistpark’ta son 55 daire 185 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.
 
3 bin ağaçla bezenen sitede teslimler bu yılın sonunda tamamlanıyor. Yeni konut projeleri için ise görüşmeler sürüyor.
 
Fiyatlar katlandı
 
15 milyon 500 bin liralık yatırım yaptıklarını ve 2 yıl arsa geliştirmek için çalıştıklarını dile getiren İsmail Günal, inşaata başladıktan çok kısa bir süre sonra projenin birinci etabını satıp daire sahiplerine teslim ettiklerini ve yaşamın başladığını söyledi.
 
İkinci etapı ise 2 ay içinde teslim edilecek. Proje, biri 10 katlı 45 daire, diğeri 13 katlı 78 daire olmak üzere toplam 123 daireden oluşuyor.
 
2010 yılında 1800 lira olan metrekare fiyatı bugün ortalamada 3 bin liraya yaklaştı. İlk alan kişilerin kar ettiği proje için önümüzdeki dönemde de prim potansiyelinin bulunduğu kaydediliyor.
 
Dönüşüm projeleri devam edecek
 
Kentsel dönüşüm ve yenileme projelerinin kendileri için cezbedici olduğunu belirten İsmail Günal, İstanbul dışında Ankara'da da arazi görüşmeleri yaptıklarını, önceliklerinin şehir merkezi olduğunu belirtti.
 
Günal; “Biz bu işi teknik olarak düşünen ve uygulayan bir ekibiz. İlk projemizi zor bir alanda seçtik. Buradaki arsayı geliştirmek çok uzun bir zamanımızı aldı. Amacımız, kendi öz kaynaklarımızla bir proje nasıl yapılır onu göstermekti. Hedefimiz yine bu şekilde ilerlemek. Çok yakın bir zamanda iyi bir lokasyonda yeni bir proje gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Sektöre kentsel dönüşüm ve yenileme projesiyle giriş yapan Yapı Türk'ün Halkalı'da inşa ettiği ilk konut projesi Elitistpark, lansmana çıkmadan yarısı satıldı. 2 yıl uğraştı Kalandaireler için düzenlenen kampanya ise sektörde bir ilk olarak dikkat çekti. Taşınmanın ve ev değiştirmenin ailelerin en büyük sorunu olduğunu belirten Yapı Türk Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Günal, “Biz de bu sorunun önüne geçmek için Ulusoy ile işbirliğine gittik. Projeden daire alan ailelerin taşınma masraflarını biz karşılıyoruz. Ayrıca, projemizde görevli teknik ekibimiz de tüm montaj ve teknik servis işlemlerinde Elitist parklılara ücretsiz destek verecek. Böylece aileler yorgunluk ve stres yerine yeni bir eve taşınmanın keyfini sürecekler”diye konuştu.
 
Arazinin ortalama 100metrekare büyüklüğünde 54 parselden oluştuğunu da aktaran Günal, “Tüm parsel sahiplerini bulmak, arsa üzerinde ikamet edenlerle anlaşarak onların taşınmasına yardımcı olmak, kimseyi üzmeden, mağdur etmeden araziyi hazır hale getirmek çok uzun sürdü.
 
Bu zaman zarfında 2 proje daha yapılabilirdik ama biz zoru seçtik. Eski fotoğraflarla şimdiki fotoğrafı karşılaştırınca işte asıl kentsel dönüşüm ve yenileme projesi budur diyoruz” dedi.
 
Havuz başında sinema
 
Sosyal alanlar içinde 2 havuz, Türk hamamı, sauna, tenis kortu, basketbol sahası, yazlık sinema, cep sineması ve fitness salonu yer alıyor. EMİNE AÇAR - BUGÜN

Etiketler : Elitistpark , havuz başında sinema , Dönüşüm projeleri , İsmail Günal , Kentsel dönüşüm

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman