TOKi’den örnek proje

TOKi’den örnek proje

TOKi’den örnek proje

Kentsel dönüşümde öncülük yapan TOKİ, tasarım birimi kurarak inşaatlarına yeni bir açılım getiriyor.
 
Projelerde yeşile su da eklendi.
 
Bugüne kadar 557 bin 850 konut üreten Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yaptığı projelerle dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Yeni projelerde farklı mimari tasarımlara imza atmaya hazırlanan TOKİ, bunun için özel tasarım birimi de kurdu. Bu birimin tasarladığı ilk proje Van Erciş'te hayata geçirilecek.
 
Projede suni göl var
 
23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen depremde en fazla can kaybının yaşandığı Erciş'te 44 hektarlık alanda uygulanacak kentsel dönüşüm kapsamında hasarlı, ağır hasarlı ve enkaz halinde bulunan 147 işyeri ve 400 konut yenilenerek 871 konut inşa edilecek. Konutlar 105, 115, 125, 135 ve 150 metrekare olmak üzere 5 farklı tipte yapılacak. Konutların ortasında ise suni göl oluşturulacak.
 
Proje alanında sportif faaliyetlerin karşılanması için 3 bin metrekare spor ve oyun alanları tasarlandı. Çevreyle iç içe yaşama imkanı sunulacak projede, 7 bin metrekare rekreasyon alanı oluşturuldu. Yusuf Paşa Cami ile Erçiş Belediyesi hizmet binası da yeniden inşa edilecek.
 
Otantik çarşı da var
 
Erciş meydanının bir cephesini yerel ticaretin yeniden canlanacağı otantik çarşı oluşturacak. Otantik çarşı, iç avluya bakan 16 adet ve dış cephede de 20 adet işyeri ile yaklaşık 16 bin 350 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Çarşı konut bölgesi ile meydanı birleştiren bir yapı olarak planlandı.
 
Van merkeze 874 konut daha
 
TOKİ, Van Merkez Şerefiye Mahallesi'nde de 874 depreme dayanıklı, modern konut inşa edecek. Konutlar 90 ve 125 metrekare büyüklüğünde özel olarak tasarlandı. Konut bölgesi yaya yolları ile birbirine bağlanacak.
 
Hak sahipleriyle anlaşma yapıldı
 
Kentsel dönüşüm çalışmaları için hasar gören binaların yıkım çalışmaları tamamlanarak hak sahipleri ile anlaşmalar sağlandı. bugün

Etiketler : TOKi örnek proje , Kentsel dönüşüm

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman