En yeni TOKİ projeleri

En yeni TOKİ projeleri

 

Van'daki deprem konutlarını rekor sürede tamamlayarak teslim eden Toki, Türkiye'nin dört bir yanında yeni projeler için faaliyetlerini sürdürüyor. sahibinden.com projeler editörü sizler için son aylarda gündeme gelen en yeni TOKİ projelerini derledi...
 
Van'daki deprem konutlarını rekor sürede tamamlayarak teslim eden Toki, Türkiye'nin dört bir yanında yeni projeler için faaliyetlerini sürdürüyor. sahibinden.com projeler editörü sizler için son aylarda gündeme gelen en yeni TOKİ projelerini derledi...
Safranbolu’da kazma Ocak’ta vuruluyor
Toki tarafından Safranbolu’da yapılacak 496 konut için ilk kazma Ocak 2013’te vurulacak. Gümüş mahallesinde ikamet eden vatandaşların yararlanabileceği Kirkili mevkisinde yapılacak 196 konut ile Yazı köyü yakınlarında dar gelirli aileler için inşa edilecek 300 konutluk proje kapsamında yer tahsisleri yapıldı. Projeler ihale aşamasında. Konutlar 40 dönüm arazi üzerine yapılacak. Evlerin dış görünümü Safranbolu mimarisine uygun yapılacak. Proje kapsamında ayrıca bir de okul yapılacak.
Akyazı'ya 385 konut
Akyazı ilçesinde yaptırılacak 385 konutun ihalesi tamamlandı. İhaleyi Uma inşaat ve Çetinler İnşaat ortaklığı 22 milyon 448 bin liralık teklifle kazandı. 46 dönümlük arazide inşaat gerçekleştirilecek.
Halfeti'ye 148 konut
TOKİ tarafından Halfeti ‘nin Argıl beldesinde konut yapımına başlandı. Geçen yıl ihalesi yapılan Tarım Köy projesi kapsamında inşaatına başlanan 148 konut ile iş merkezi inşaatının 640 günde bitirilmesi planlanıyor. Konutlar 118 metrekare alan üzerinde 3+1 tipinde inşa edilecek.
Mamak'ta hak sahipleri belirlendi
TOKİ, Mamak'ta 234 adet alt gelir grubu konutu inşa edecek. Konutların hak sahipleri kurayla belirlendi. Konutlar 4 bin lira peşin 180 ay gibi uygun ödeme koşullarıyla satacak. Mamak 2. Etap’ta inşa edilecek konutların 135’i 64, 99’u 84 metrekare büyüklüğünde, 2 oda 1 salon niteliğinde olacak. Kurası gerçekleştirilen 64 metre kare konutların peşin fiyatları 43 bin liradan başlıyor. Aynı projede satışa çıkan 84 metrekare büyüklüğündeki konutların peşin fiyatları ise 55 bin liradan başlıyor.
Çukurambar'a dev proje
TOKİ, Ankara’nın yeni cazibe merkezi Çukurambar’da “arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı” yöntemiyle dev bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Projenin inşa edileceği arsa, “kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında” Gazi Üniversitesi’nce, TOKİ’ye devredilmişti. Toplam 57 bin metrekarelik iki parça halindeki arsa ihalesinin ilk oturumu TOKİ'nin Bilkent’deki merkezinde, 18 Eylül 2012 Salı günü yapıldı.
Konya Gödene'ye yatırım
Konya Meram Belediyesi, tarafından Konya'nın ilk uydu kenti olan TOKİ Meram Konutları'nın bulunduğu Gödene Mahallesi'ne yapılacak alışveriş merkezi ve sosyal tesisin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Piri Reis'te ön kayıtlar başladı
Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliğince yapılacak olan ve ilk etapta 912 konuttan oluşan Piri Reis Vadisi projesi için ön kayıtlar başladı. İnşat 1.5 yılda tamamlanacak. Talep fazla olursa ikinci etap konutlarına başlanacak. sahibinden.com | Selma Şenol
 
 
 
 
 

Etiketler : TOKİ projeler , Toki tarafından Safranbolu , TOKİ , Mamak

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman