Ali Ağaoğlu'nu terleten sorular

Ali Ağaoğlu'nu terleten sorular

Ali Ağaoğlu'nu terleten sorular!

Sıradışı yaşamıyla dikkatleri üstüne çeken işadamı Ali Ağaoğlu Aykırı sorular'da Enver Aysever'in soruları karşısında ter döktü.
 
İşadamı Ali Ağaoğlu, CNN Türk'te yayınlanan Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı. Ağaoğlu, Aysever'in "Gösteriş budalası mısınız?" sorusuna "Benim her şeyim şeffaf. Bağırsağımdaki b.k bile görünür" diye cevap verdi.
 
Enver Aysever: Siz reklamlarda bu olmaz bu olmaz başka bir şey istiyorum diyorsunuz? Benim bildiğim gelişmiş ülkelerde bir şehrin nasıl olacağını şehir planlamacıları ve mimarlar karar verir. Ne gibi bir özelliğiniz var ki Türkiye'nin bütün mimarları bu kadar yaya kalıyor siz karar veriyorsunuz. Bu konuda ne söylemek istiyorsunuz?
Ali Ağaoğlu: Şunu söyleyeyim tabi ki şehrin planlamasında İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi karar verir. Planları Belediye yönetimleri yapar. Biz burada projeyi konuşuyoruz. O arazinin belli bir imar şartları vardır. Biz yapacağımız projenin tasarımını yapıyoruz. Yoksa imar planını biz yapmıyoruz.
Enver Aysever: Bunları siz mi yapıyorsunuz mimarınız mı yapıyor?
Ali Ağaoğlu: Tabi ki mimarım yapıyor
Enver Aysever: Ama siz beğenmiyorsunuz hiç birini?
Ali Ağaoğlu: Şunu söyleyeyim biz bazı projelerimizi yaptığımız uluslararası ve yurtiçi yarışmalarından alıyoruz. Beğendiğimiz projeyi yaparız. Biz bu projeyi hocaların hocası Tuncay Şavdar planlamıştı. Tabi ki bina tasarlamak mimarların işidir.
ETEK GİYER GEZERİM
Enver Aysever: Kaç Ağaç kestiniz?
Ali Ağaoğlu: Eğer orada bir ağaç kesildiyse benim hatta bugün beyanatım da vardır. Etek giyer gezerim. İskoçlarda etek giyer ama Türk erkekleri için etek biraz şeydir.
O ARAZİDE AĞAÇ YOKTU
Enver Aysever: Diyorsunuz ki ormana komşu olmak istemez misiniz? Tuhaf olan bu sizin yanınızda orman var ama sizin orada hiç ağaç yok.
Ali Ağaoğlu: Bu arazi daha önce zaten araziydi yan tarafı park ormandı. Bu arazi daha önce askeriyenin atış poligonu olan bir yerdi ve döküm alanı olan bir araziydi. Ağaç kesinlikle yoktu. Beni burada en çok sevindiren şey insanların burada doğaya sahip çıkmaları toplumsal tepki vermeleri çok önemlidir sevindirici bir şey.
İSTANBUL DÜNYA BAŞŞEHRİ OLAN BİR ŞEHİR
Enver Aysever: İstanbul neredeyse bir beton çöplüğüne döndü sizde sürekli betonun içindesiniz. Avrupayı da gezen birisizniz dünyayıo gezen birisiniz. Bu kadar beton İstanbul için haksızlık değil mi, Siz de farkında olmadan İstanbul'u katledenlerden biri olmuyorsunuz?
Ali ağaoğlu: İstanbul dünya başşehri olacak bir şehir ama biz zamanında İstanbul'u plansız yapılaşma ile Napolyon 300 sene önce demiş ki dünya tek şehir olsaydı İstanbul baş şehir olurdu. Biz İstanbul'u aşırı göçlerle zamanında aşırı göçlerle yerel yönetimlerin planlarını zamanında yapamamasıyla aşırı göçlerin verdiği baskıyla biz İstanbul'u plansız bir şekilde geliştirdik. Sağlıksız binalardan oluşan bir bina stoğumuz var. Eğer daha iyi bir malzeme bulunursa betonu bırakır o malzemeye döneriz.
ÇIKAR İÇİNDE OLDUĞUM TEK BİR GAZETECİ YOKTUR
Enver Aysever: Sizinle ilgili şöyle bir iddia var. Ağaoğlu medyadaki kimi gazetecileri de besleme gazeteci yapıyor. Parasıyla puluyla onları boğuyor ve onları kendine esir ediyor. Medyada sizden beslenen gaeteciler var mı?
Ali Ağaoğlu: Eğer bir tane varsa bir tek Candaş Tolga Işık kardeşim gibi sevdiğim bir insandır. Dostumdur gazeteci değildir o. Bunun dışında çıkar ilişkisi içinde olduğum tek bir insan yoktur. Bunu ıspatlasınlar ben kendimi köprüden aşağı atarım.
BAŞARIMI KISKANIYORLAR
Enver Aysever: Sizin çeklerinizin piysadan geri döndüğüne yönelik bir iddia var. Siz önemüzdeki dönemin banker kastellisi gibi biri misiniz yoksa dünyanın en güçlü zenginlerinden biri misiniz?
Ali Ağaoğlu: Bunu eğer bunu ıspatlarsa kendisine bitmiş hazır olan 100 tane daire vereceğim. Ne gecikmiş bir kredim vardır ne de yazılmış bir çekim.
Enver Aysever: Başarınızı mı kıskanıyorlar?
Ali ağaoğlu: Evet
TEK HOBİM ARABALARIM
Enver Aysever: Sizinle ilgili benim rahatsız olduğum mesele şu siz yetişkin ve yıllardır üretim yapan bir aileden geliyorsunuz. Genelde varlıklı aileler bu kadar malını mülkünü ortaya koymaz. Bakın bir şey söyleyeceğim bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Toplam 10 milyon 127 bin liralık arabanız var. Bu kadar açın açığın olduğu bir ülkede biraz gösteriş budalalığı gibi biraz şımarıklık gibi algılayanlar haksız mı sizce yoksa ben kazandım hayal ettim oldu mu diyorsunuz?
Ali Ağaoğlu: Şunu söyleyeyim ben çok hobisi olan bir adam değilim günde 15-18 saat ortalama çalışan bir insanım sabahın 5'inde yatayım 7'de kalkarım 8'de en geç işimin başındayım. Ve gece işim kaçta biterse. Öyle çok hobileri olan gezen bir adam da değilim. Bir tek hobim var güzel arabalara binmek. Ben liseye giderken de benim altımda en lüks model araba vardı. Arabayı alınca garajda kız sever gibi mi seveceğim. Ben şeffaf bir insanım bağırsağımdaki b.k bile görünür. Kaynak Haber 7

Etiketler : İşadamı Ali Ağaoğlu , Büyükşehir Belediyesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman