Ruslar En Çok Türkiye'den Gayrimenkul Alıyor

Ruslar En Çok Türkiye'den Gayrimenkul Alıyor

Ruslar En Çok Türkiye'den Gayrimenkul Alıyor

Rusların son dönemde yurtdışından en çok taşınmaz aldığı ülke Türkiye oldu.
 
Rusların son dönemde yurtdışından en çok taşınmaz aldığı ülke Türkiye oldu. Özellikle yabancıların ülke içinde gayrimenkul alabilmelerini sağlayan yasanın çıkmasının ardından, Rus alıcılar adeta Türkiye'ye akın etti.
 
Yurt dışında emlak satım işiyle uğraşan Tranio şirketinin, 202 farklı acenteyle görüşerek yaptığı anket sonucunda Türkiye yüzde 15,9'la Rusların en çok gayrimenkul aldığı ülke unvanını aldı. Yüzde 14,6 ile Bulgaristan'ın 2. sırada geldiği araştırmaya göre, Rus alıcıların yüzde 13,8'i gayrimenkul almak için İspanya'yı tercih etti.
 
The Moscow News haber portalına konuşan 21. Century şirketi temsilcisi Doğan Varlı, Rusların Türkiye'de gayrimenkul almak için, fiyatları 50 binle 300 bin Euro arasında değişen tatil evleri, daireler ve villaları tercih ettiğini söyledi. Çoğu alıcının çalışma çağında olan insanlar olduğunu ifade eden Varlı, Rusların aldıkları binalara genelde tatil aylarında geldiklerini söyledi.
 
Mayıs ayında kabul edilen Mütekabiliyet Yasasıyla birlikte, 183 ülke vatandaşının Türkiye'den gayrimenkul alabilmelerinin önündeki engel kaldırılmıştı. Kabul edilen maddelere göre, ülke menfaatlerinin gerektirdiği hallerde, Bakanlar Kurulu'nca belirlenen ülkelerin vatandaşı olan yabancı uyruklu kişiler, Türkiye'de taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinebilecek.  Haberler

Etiketler : Ruslar , Gayrimenkul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman