Erdoğan Bayraktar, yolsuzluk olayını kendisinin ortaya çıkardığını belirtti.

Erdoğan Bayraktar, yolsuzluk olayını kendisinin ortaya çıkardığını belirtti.

Terbiyesizin biri yanlış yapmış, onu bulduk'

Erdoğan Bayraktar, yolsuzluk olayını kendisinin ortaya çıkardığını belirtti.
 
TOKİ’deki yolsuzluk iddiaları üzerine anamuhalefetin istifaya çağırdığı Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yolsuzluk olayını kendisinin ortaya çıkardığını belirterek, “40 katrilyonluk işte bir terbiyesiz gelmiş, yanlış yapmış ve biz onu bulduk” dedi.
 
Bakan Erdoğan Bayraktar, Swiss Otel’de katıldığı “Active Academy 10. Uluslararası Finans Zirvesi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TOKİ’deki yolsuzluk iddiaları üzerine anamuhalefetin istifa çağrısında bulunduğu Bayraktar, gazetecilerin “İstifa edecek misiniz?” şeklindeki sorularıyla karşılaştı. Bayraktar, basında yer alan haberlere tepki göstererek, “Bizim basından istirhamımız, ricamız ülkenin menfaatleri doğrultusunda herkesin hareket etmesi lazım. Ülkeye yazık oluyor. Sizin kabahatiniz yok, yazamıyorsunuz. TOKİ’de yapılan yanlışlığı ifade ederek, ‘bunu ben buldum’ dedim. Bu yanlışlığı bulan kim, Erdoğan Bayraktar, bunun soruşturmasını yapan kim Erdoğan Bayraktar, mahkemeye veren kim, Erdoğan Bayraktar. Biz onu yapılırken göremedik diye onun ızdırabı içindeyiz. Onu paylaştık. Biz dedik ki 40 katrilyonluk iş yapmışız. Bu vatan bizim, bu ülke bizim. 40 katrilyonluk işte bir terbiyesiz gelmiş, yanlış yapmış ve biz onu bulmuşuz. O yanlışlığı yaptığı için üzülmüşüz. Onu da düzelmişiz. Alacağımızı alıyoruz şimdi. Alacak tespit edilmiş, teftiş raporlarıyla. O parayı alıyoruz biz. Bugünkü parayla 12 milyonunu almışız. Bunu yazan yok. Hakkımızda soruşturma, mahkeme var mı? Yok. Mahkemeyi biz açmışız. Birisi gelip bir iddiada bulunabilir. İddia başka şey, işin oluşu başka şeydir. Devletin raporları, mahkemeleri, müfettişleri var. Biz dürüstlük hakim olsun diye mücadele veriyoruz. Yalan konuşmasın, dürüst olsun, vatanını, milletini sevsin” diye konuştu.
 
Hükümetin çalışmalarından bahseden Bayraktar, “Biz hükümete geldiğimizde hazinede 27.5 milyar dolar vardı, şimdi 115 milyar para var şimdi. Bunu yazın. Bizim IMF’ye olan borcumuz 23 milyar dolardı, şimdi 1 milyar dolara indi. Şimdi önümüze gelseler IMF’ye borç vereceğiz. Dünya Türkiye’ye gıpta ediyor. Diyor ki ‘Türkiye bütün krizlere rağmen büyüdü.’ Portekiz’de işsizlik yüzde 25, yüzde 8.5. Bunları niye yazmıyorsunuz” dedi.mynet

Etiketler : Bakan Erdoğan Bayraktar , Swiss Otel , TOKİ yolsuzluk iddiaları

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman