Doğaya özlem “bahçe ve teraslara” talebi arttırıyor

Doğaya özlem “bahçe ve teraslara” talebi arttırıyor

Doğaya özlem “bahçe ve teraslara” talebi arttırıyor

Bu hafta Çekmeköy’de konuk olduğumuz Antorman projesi, ormanlık bir arazinin bitişiğinde 137 bağımsız konuttan oluşuyor. Orman ile yan yana olan arazinin doğal yaşam avantajları, Ant Yapı’nın villa tecrübesi ile birleşmiş ve ortaya yeşil içinde dubleks daireler çıkmış.
KİMLİK
Proje Adı        : ANTORMAN
Mimari Proje        : ARMA Mimarlık, Mimar Murat Akpınar
Firma            : ANT YAPI A.Ş.
Başlangıç        : Temmuz 2011
Teslim            : Aralık 2012  
Lokasyon        : Çekmeköy
 
FİYATLAR
Daire /                                m2 (brüt)          Fiyat (BİN $._)
2+1                                 137,32-183,06        482-721
Çatı Dubleks (2+1, 4+1)    197,27-284,04        700-903
Bahçe Dubleks (3+1, 5+1)  231,10-322            869-1.474
 
(Bağımsız Villalar ve 3+1     dairelerde satış tamamlanmış)         
ÇEKMEKÖY, ANTORMAN’DA 137 LÜKS DAİRE ARALIK 2012’DE TESLİM EDİLİYOR
Ant Yapı’nın Antriva ve Antorman projelerinin her ikisinde de ortak nokta, proje parsellerinin, eşsiz orman arazilerine olan komş  uluğu. Villada yaşamın öne çıktığı Antriva’nın tersine Anorman’da iddialı lüks daireler sunuluyor. Maksimum 4 katlı binaların mimarı çözümleri, yoğun toplu konut projelerinde göremeyeceğimiz detaylar ile butik ve villamsı bir imaj veriyor. Zemin dubleksleri,  bahçe ve teraslar ile doğa ile bütünleşirken; çatı dubleksler, gök pencereler ve çatı arası teraslar ile yeşil ve maviyi kucaklıyor.  Doğaya yakın olmak ayaklarımızı çimlere basmaktan geçiyor olsa gerek ki zemin kat dubleks daireler çok talep görüyor. Öte yandan yoğun olarak ara katlarda yer almasına rağmen 3+1 daireler tükenmiş durumda. Bunun en önemli nedenlerinden biri teras büyüklü  ğünde kullanışlı balkonlar. Keza üç yönden orman ile çevrili bir bölgede hem temiz hava hem de keyifli doğa manzarası için teraslar evin en değerli parçası.
 
DOĞAYA DÖNÜŞ YOLU BAHÇELERDEN GEÇİYOR 
Dubleks dairler 2+1’den başlayarak 5+1’e kadar her seçeneği barındırıyor. Yoğunluk 4+1 dubleks dairelerde. Zemin kotlarda yer alan dublekslerin, 60 metrekareden başlayan 572 metrekareye kadar çıkan büyüklüklerde bahçeleri bulunuyor. 137 konutun her birine arazi kotlarından yararlanarak kapalı otopark ve 5 ila 10 metrekare arasında değişen depo hacimleri veriliyor. Sosyal alanlarda ihtiyacınız olan sunuluyor; fazlası değil. İki açık havuzdan birisi kışın üstü kapanarak hizmetine devam edebiliyor. Sauna, hamam, spor tesisleri kapalı sosyal yaşamın özelliklerinden bazıları. Çocuk parkı, basket ve tenis sahaları ise site içinde yararlanabileceğiniz diğer aktivite alanları. Gerisi doğa ile baş başa bir yaşam.
 
DEKORASYONDA DOĞAL MALZEMELER 
Dış cephe katmanları, hava boşluklu ısı yalıtım üstü granit ve ahşap kaplamalardan oluşmaktadır. İç mekandaki  tüm ahşap kaplamalar doğal masif, ıslak mekanlarda kullanılan zemin duvar kaplamaları ise mermer. Teraslar ve genel apartman boşlukları granit ve traverten kaplamalar ile bitirilmiş.
 
BİR PROJE NE ZAMAN DİĞERLERİNDEN DAHA DEĞERLİ OLUR?  
“Değer” göreceli bir kavram olmakla birlikte üzerinde pek de tartışma götürmeyen bazı başlıklar vardır. Örneğin metrekare değer ilişkisi görecelidir. Ulaşım hatlarına yakın aynı zamanda doğal hayata açık araziler gittikçe azalan yönüyle değerlidir. Ancak en değerli olan, doğal çevrelerin yapılı çevrelerden önce geldiğini bilen tavırdır. Bu tavır mütevazi olmayı gerektirir. Bu tavır doğaya hükmeden değil onunla barışık duran mimari çözümlerde hayat bulur. Betona, metale gömülmeyen, doğal malzemeyi seven, yoğunluğu ile çevresine saygılı olmaya çalışan projeler değerlidir.   
  
137 DAİRE 100 MİLYON DOLAR YATIRIM
Rakamlarla Antorman
35 dönüm arsada 100 milyon Dolar yatırım yapılıyor. Toplam 45.000 metrekare inşaat alanında 93 adedi dubleks, 44 adedi tek kat daire inşa ediliyor. Biri kışın kapanabilir iki adet yüzme havuzu (629 metrekare yüzme alanı) ve etrafında kafe ve restoranlar bulunuyor.
 
Satışa Dahil
Mutfaklarda buzdolabı dahil tüm ankastreler, antre ve banyo dolapları, doğalgaz kombili zeminden ısıtma sistemi,  görüntülü güvenlik sistemi, her odada split klima alt yapısı, bazı bölümlerdeki asma tavan ve aydınlatmalar satışa dahil, aidatların düşük seviyede tutulması için çalışmalar devam ediyor.

Etiketler : ÇEKMEKÖY , ANTORMAN , Ant Yapı , Çekmeköy , Antorman projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman