Bu oyuncaklar Türkiye'ye ilk defa geliyo

Bu oyuncaklar Türkiye'ye ilk defa geliyo

Bu oyuncaklar Türkiye'ye ilk defa geliyor

Eyüp’te 23 Nisan’da kapılarını açacak olan Via Grup & Gürsoy Grup Yatırım ve Yönetim Ortaklığı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 600 dönümlük arsasında inşa edilecek Vialand projesi, 30 yıl sonra belediyeye bırakılacak
 
Türkiye’nin ilk temalı parkı olan ve Orlando’daki eğlence merkezinin bir benzeri olarak tanımlanan Vialand projesi 23 Nisan’da kapılarını açmak için gün sayıyor. 1 milyar liranın üzerinde yatırım bedeliyle hayata geçirilen projenin arazisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yap-işlet-devret modeliyle 30 yıllığına kiralandı. Vialand’in tanıtım toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hayata geçirilen projenin yerel yönetimlerin yapamayacağı kadar büyük bir proje olduğunu belirtti. Kent merkezindeki arazi için farklı teklifler aldıklarını söyleyen Topbaş,  “Yerel yönetimlerin bu tür yatırım yapmaları pek mümkün olmuyor. Özel sektörü de işin içine katarak bu projeyi hayata geçiriyoruz. 30 yıl sonra proje tamamen belediyenin olacak. Fakat ilk 10 yılda 60 milyon lira, sonraki dönemde ise ciro üzerinden yüzde 10.5 belediyeye pay verilecek” dedi.
 
Türkiye’nin ilk roller coaster’ı Almanya’dan 
Toplantıda konuşan Vialand Genel Müdürü Mehmet Emeç, “Proje, Eyüp ve Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırlarında 600 bin metrekareli arsada yapılıyor. Projenin içinde temapark, gösteri merkezi ve AVM olacak ve Vialand ile birlikte ilk kez Türkiye’ye Roller Coaster gelecek” dedi. Vialand’in uluslararası standartlarda yapıldığını ve eğlencenin merkezi olacağını ifade eden Emeç, birbirinden ilginç eğlence parklarının yer alacağı projenin 100 dönümünün yeşil alanlar, göller, yürüyüş parkurları ve konser alanları için ayrıldığını dile getirdi. Temalı parkların ülkeler için stabilizasyon cazibe artırıcı bir nokta olduğunu anlatan Emeç, şunları söyledi: “Vialand’in yapımına 2011 Eylül ayında başladık. Projenin inşaat aşamasında 1000 kişi çalışıyor. Tamamlandığında ise 4 bin kişiye istihdam sağlayacak. Vialand’a yıllık 30 milyon ziyaretçi bekliyoruz ve bu mütevazı bir rakam. Özellikle turistler açısından da önemli bir nokta olacak. İlk etapta yakın coğrafyada tanıtım yapacağız. Yurtdışından iki şovla da anlaşmak üzereyiz. Oyuncaklar Disneyland’daki ünitelerin aynısı olacak, yüzde 90’ını Almanya’dan aldık.” Dedi.  Emeç, alışveriş caddesinde ise önce büyük metrekareli mağazaları kiralayacaklarını, ancak şu an için metrekare fiyatını açıklayamayacaklarını söyledi.
 
İstanbul’un değerini katlayacak!
Dünyada Disneyland’e her yıl milyonlarca turistin gittiğini hatırlatan Kadir Topbaş, “İstanbul’a gelen turist sayısı yılda 9 milyonu geçti. Buraya da alışveriş yapmak ve eğlenmek isteyen turistlerin gelmesini bekliyoruz. Bu proje İstanbul’un değerini katlayacak” dedi.
 
Fiyatlar Türkiye standartında olacak
Vialand Genel Müdürü Mehmet Emeç Vialand’in giriş ücretini henüz belirlemediklerini, girişte farklı paketler olacağını söyledi. Emeç, aileler ve gruplar için hazırlanacak paketlerin yurtdışındaki benzerlerine göre değil, Türkiye’nin gerçeklerine göre olacağını sözlerine ekledi. 
 
Bu oyuncaklar Türkiye'ye ilk defa geliyor
 
 Roller Coaster (Hızlı tren), King Kong ünitesi,  Splash Coaster (Suda hızlı tren), Family Coaster (Aileler için hızlı tren), Adalet Kulesi, Fatih Dark Ride (İstanbul’un fethinin canlandırıldığı eğlence ünitesi) ve daha birçok eğlence ünitesi. hABERTÜRK

Etiketler : İstanbul Büyükşehir Belediyesi , Vialand Genel Müdürü Mehmet Emeç

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman