Kralların saraylarından Fikirtepe'ye!

Kralların saraylarından Fikirtepe'ye!

Kralların saraylarından Fikirtepe'ye!

Dubai ve Bakü'deki sarayların ardından Fikirtepe'ye...
 
Kentsel dönüşümün tartışılan konularından biri olan mimari çözümlerle hayata geçirilen projelerin bir yenisi Fikirtepe’de Teknik Yapı tarafından inşa edilecek. 3 adadan biri ile anlaşma sağlanan bölgede, taşınmalar başlıyor. 2013 yılında adayı realize edeceklerini söyleyen Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Evora İstanbul’daMimar Eren Yorulmazer ile çalıştık vemüşterilerimizden de çok olumlu dönüşler aldık. Fikirtepe’de de aynımimar ile yolumuza devamedeceğiz” dedi.
 
Yorulmazer, Dubai ve Bakü’de saray tasarımlarıyla tanınıyor. Fikirtepe’de kimin hangi dairede oturacağına kadar netleştirdiklerini belirten Durbakayım, “Proje karma bir proje olacak. Rezidanslar ve home office’lerden oluşacak ve şimdiden projeye talep var. Bölgenin en yüksek adası bizde, bu yüzdenmanzara da çok güzel olacak. Proje başladıktan sonra 30 ay içerisinde teslimleri yapacağız” dedi. Uçaksavar projesi için de bilgiler veren Durbakayım, 2013 yılında Uçaksavar projesine başlayacaklarını belirtti. Kentsel dönüşüm projelerinin ilkine Halkalı’da başlayacak olan Teknik Yapı, 1500 konutluk yeni projesi için kolları sıvadı. 1982 yılında Teknik Yapı tarafından inşa edilen Bahariye Halı Fabrikası’nı yıkıp yerine konut projesi yapacaklarını söyleyen Umut Durbakayım, “Yeni yıla yeni projemizle gireceğiz. Kendi dönüşümümüzü kendimiz yapıyoruz” dedi.
 
Son günlerde gündeme gelen Bağdat Caddesi’nin dönüşümü konusunda da yorum yapan Durbakayım, “Bağdat Caddesi’ndeki binaların çoğunda günümüz teknolojisi yok, bodrum kat, otopark yok. Planlama yapılmalı” dedi.
 
TUZLA İLE ŞAMPİYON OLDU
Tuzla Evora İstanbul Projesi ile 5 bin 434 konut inşa eden Teknik Yapı, Emlak Konut GYO projeleri arasında ilk 10 ayda şampiyonluğu elden bırakmadı. Ocak 2012 - 31 Ekim 2012 tarihleri arasında 977 konut satılan projede, 100’e yakın ticari bölüm de bulunuyor ZAMAN ALMA ZAMANI Piyasada genel olarak durgunluğun gözlemlendiğini söyleyen Umut Durbakayım, “2012’de satış sıkıntısı yaşamadık. Piyasada durgunluk olduğu zaman bizim işimize geliyor. Bizim gibi firmalara satış olarak yansıyor. Fakat faizler inmeye başladı, gidişatı olumlu görüyoruz. Düzelmeler sektöre hemen yansıyacaktır. Bu dönem kapanın elinde kalan dönemi. Yüksek prim bekleyenler bu dönemde yatırım yapabilir” dedi. Yelda AKGÜN / HABERTÜRK

Etiketler : Kentsel dönüşüm , Fikirtepe’de Teknik Yapı , Tuzla Evora İstanbul Projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman