Kampanyalı satış yapan halka açılsın’

Kampanyalı satış yapan halka açılsın’

Kampanyalı satış yapan halka açılsın’

İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, ruhsat almadan kampanyalı satış yapan firmaların SPK tarafından denetlenmesine karşı çıkmasına tepki gösterdi. Tanes , “Kampanyalı satışla zaten halka açılıyorlar. O zaman her şey şeffaf  olsun GYO olsunlar” dedi.
 
Gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO)lar arasında en eski kurumlardan biri olan İş GYO, Türkiye çapındaki yatırımlarına yeni yılda da devam etmeye hazırlanıyor. GYO olmanın zorunlu hale getirilmesi gerektiğinin de altını çizen Tanes, “Konut, AVM yapanlar halka açık olmalıdır. Madem bir çok insanı ilgilendiren bir kampanya düzenliyorsunuz, ruhsatı almadan, arsayı alıp satışa çıkıyorsunuz. Halka açılacaksınız. Çünkü zaten o kampanyaları halka açmıyor musunuz? Ya halka açılacaksınız ya da SPK sizi regüle edecek” dedi. GYO’ların vergi indirimlerinin kalkacağı söylentileri üzerine yorum yapan Tanes, “Yıllardır GYO olmaya teşvik edip, sonra oyun başladıktan sonra kuralları değiştirmek olmaz” dedi. Fitch notu’nun artması, faizlerin düşmesi gibi olumlu havanın piyasalarda hissedildiğini de söyleyen Tanes, “İlerleyen günlerde diğer reyting kurumları da Türkiye’nin yatırım yapılabilir ülkeler arasında olduğunu açıklayacak. Bu da yabancı fonların Türkiye’ye rahatça gelmesini sağlayacak” diye konuştu.  
 
FİNANS MERKEZİ İÇİN START BEKLİYOR
2011-2012 yıllarında beklentilerinin üzerinde satış yaptıklarını anlatan İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, 2010 yılında yaptıkları otel yatırımlarının da kendilerini yatırım alanında farklı boyuta taşıdığını ve turizm yatırımlarına devam edeceklerini açıkladı. 6 Kasım’da lanse ettikleri İzmir Ege Perla projesinde çok kısa bir süre içinde yüzde 30 satış yaptıklarını söyleyen Tanes, yeni yılda da portföylerindeki arazilerin bir kısmını yatırım olarak değerlendireceklerini ve devam eden projelerinde de hız kesmeyeceklerini ifade etti. Taksim ofis projesi, Tuzla Çınarlı Bahçe, Tekno Park ve Finans Merkezi projelerinin yanı sıra 3 yeni projeye hazırlandıklarını belirten Tanes, ofis piyasasının ümit vaat ettiğini belirtti. İstanbul Finans Merkezi’ndeki projeleri için Emlak Konut’tan start beklediklerini aktaran Tanes, “Proje için Emlak Konut’un ihalelerini bekliyoruz. Ruhsatı bahara kadar alırsak biz hazır olacağız” dedi.
 
TEKNOLOJİ MERKEZİ'NİN YANIBAŞINDA KARMA PROJE
 
İŞ GYO’nun en büyük projelerinden biri olan Teknoloji Merkezi projesinde hafriyat bitim aşamasına geldi. Aralık ayında temeli atılacak olan proje 180 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek. 1 otel, 2ofis bloğu ve yeme içme alanlarından oluşan bir bölüm de hemen Tekno Park’ın yanında hayata geçiyor. Teknoloji Merkezi ile birlikte bitmesi planlanan karma proje de Tekno Park ile birlikte 2014 yıl sonunda bitecek.
 
TUZLA'NIN İLK TESLİM EDİLEN PROJESİ 
Çınarlı Bahçe projesinde yüzde 100 oranında kaba inşaatın bittiğini açıklayan Tanes, “Çınarlı Bahçe projesinde 30 üniteyi kendi portföyümüzde tutacağız. Geri kalan son 40 daire ise satışta”dedi. Projenin 2013 yılı Haziran ayında blok blok teslim edilecek olan proje, Tuzla’nın devam eden markalı projeleri arasında teslimi ilk gerçekleşen proje olma özelliğini taşıyor. Habertürk

Etiketler : Kampanyalı satış , İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes , GYO , Projenin 2013

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman