MVK Yapı, Kurtköy'de inşa ettiği Work Square'nin bir blokunu otele dönüştürüyor

MVK Yapı, Kurtköy'de inşa ettiği Work Square'nin bir blokunu otele dönüştürüyor

Ev projesiyle otel teklifi aldı İstanbul Anadolu yakasında farklı projeler gerçekleştiren MVK Yapı, Kurtköy'de inşa ettiği Work Square'nin bir blokunu otele dönüştürüyor

Sektöre 1961 yılında Malatya'dan giriş yapan ve 1972'den bu yana İstanbul'da Anadolu yakasında konut ve ticari projelere imza atan MVK Yapı, turizm sektörüne de adım attı.
 
İşletmeye vereceğiz
 
Yönetim Kurulu Üyesi Ertürk Mavuk Kurtköy'de inşa ettikleri Work Square projesinde otel zincirlerinden teklif aldıklarını bunun üzerine projenin bir blokunu otele çevirmeye karar verdiklerini söyledi. Mavuk, "Turizm zaten düşündüğümüz bir alandı. Bu projede böyle bir teklif gelince bunu değerlendirmeye aldık. Oteli zincir otellerden birine işletmek üzere kiraya vereceğiz" dedi.
 
Havaalanı etkili oldu
 
Yatırımcı grupların otel için teklif verdiği proje Sabiha Gökçen Havaalanı'na 800 metre uzaklıkta bulunuyor. Otel bloğunda metrekarelerde düzenleme yapacaklarını belirten Mavuk, projenin havaalanına yakın olmasının tekliflerde etkili olduğunu söyledi.
 
300 konut planlıyor
 
Şirketin Kurtköy'deki projesine yakın lokasyonda bir arazisi daha bulunuyor. 15 bin metrekare büyüklüğü sahip bu arsada da 300 konutlu proje gerçekleştirilecek. İnşaatın başlama tarihi ise 2013'ün son çeyreği olarak veriliyor. Konutların büyüklüğü 40 metrekareden az olmayacak ve 1+0'dan 3+1'e farklı büyüklükte daire tiplerine yer verilecek.
 
Didim'e otel yapacak
 
Şirketin planları arasında Didim'e otel yapmak da var. İnşaat için acele etmediklerini belirten Mavuk, Aydın Didim'de 320 odalı bir otel yapacaklarını aktardı. Otelin işletmesinde yine zincir bir marka ile yol alacaklarını kaydeden Mavuk, ileriki dönemde ise otel işletmesini kendilerinin yapabileceğini söyledi.
 
Lojistik depo kuracak
 
Yaptığı projelerde ticari üniteleri elden çıkarmayan ve bazısını kendi işletip bazılarını da profesyonel şirketlerin işletmesine veren şirket, yakın zamanda Tekirdağ Çorlu'da 72 bin metrekare arsa içinde 120 bin metrekare kapalı olanı olan lojistik depo inşaatına başlayacak. Tuzla'da yer alan 16 bin metrekare kapalı alanda ise fabrika inşaatı yapılacak.
 
Arazi portföyü için iki yakada atakta
 
Kurtköy'de devam eden inşaatların ardından yine aynı bölgede bir başka proje için arazi görüşmeleri yapan şirket arsa portföyünü de büyütüyor. İlgilendikleri bölgeler arasında Bostancı, Şaşkınbakkal, Suadiye, Erenköy, Kozyatağı, Küçükyalı ve Kurtköy, Maslak, Mecidiyeköy, Etiler, Bakırköy gibi yerler var.
 
1+0 175 bin lira telsim 2014 sonu
 
Work-Square'de büyüklüğü 52 metrekare olan 71  stüdyo, 71 ve 78 metrekare arasında değişen 182 adet 1+1, 112 ve 114 metrekare arasında değişen 84 adet 2+1 ve 168 ile 198 metrekare arasında değişen 14 adet 3+1 daire bulunuyor. Metrekare fiyatı 3-4 bin lira arasında değişiyor. Teslim zamanı ise 2014'ün sonu olarak planlanıyor.  EMİNE AÇAR - BUGÜN 

Etiketler : İstanbul Anadolu yakasında farklı projeler , MVK Yapı , Kurtköy Work Square , otel projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman