Kurtköy'deki konut projelerine İranlı hücumu

Kurtköy'deki konut projelerine İranlı hücumu

Kurtköy'deki konut projelerine İranlı hücumu Mütekabiliyet Yasası sonrasında yabancıların konut alımına izin çıkmasıyla Körfez başta olmak üzere İran, Rusya, Azerbaycan gibi ülkelerden İstanbul'a akın başladı.

İranlılar'ın konut alımına ilgileri ise farklı bir boyut kazandı. Kurtköy, Kartal gibi yeşili bol olan bölgeleri tercih eden İranlılar, son günlerde ise Kurtköy'de Başarır İnşaat'ın yakında temelini attığı Helenium Wings'e ilgi gösteriyor. Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, İranlılar'ın gruplar halinde projelerine geldiklerini büyük çoğunluğunun ise ön anlaşma imzaladığını belirtti. Yabancıların daha çok şehrin gürültüsünden uzakta, her şeyin bir arada olduğu projeler istediğini belirten Başarır, Kurtköy'deki başka projelerin de yabancıların ilgisini çekmeye başladığını vurguladı. Helenium Wings projesinin her tip konut, villa ve çarşıdan oluşacak karma bir proje niteliğinde olduğunu belirten Başarır, projenin yatırım bedelinin ise 40 milyon TL civarında gerçekleşeceğini söyledi. Bugüne kadar bin 500 konut üreten Başarır İnşaat'ın 2011'de 35 milyon lira ciro gerçekleştirdiğini bu rakamın 2012-2013 için ise 120-125 milyon TL arasında hedeflendiğini belirten Başarır, bu yıl Cezayir'de başlayacak 100 dairelik yeni projenin ise 20 milyon dolarlık bir satış beklentisi olduğunu söyledi. 
 
Ev alana check up bedava 
Başarır İnşaat, ilginç bir de kampanyaya imza attı. Kendisinden konut alanlara ücretsiz sağlık taraması hediye eden şirketin bu kampanyası da büyük ilgi gördü. Buna göre Özel Avrupa Şafak Hastanesi ve Özel Göztepe Ekomar hastanelerinde geçerli olacak chek-up kampanyası projeden ev alanlar için 1 yıl boyunca geçerli olacak.  İbrahim ACAR/Emlak&Mortgage
 

Etiketler : Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır , Mütekabiliyet YasasI , Kurtköy , Kartal

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman