Antepia, Güneydoğu’nun konut sektörüne hareket geçirdi

Antepia, Güneydoğu’nun konut sektörüne hareket geçirdi

Antepia, Güneydoğu’nun konut sektörüne hareket geçirdi

Gaziantep’te bugüne kadar hayata geçirilen en büyük konut projesi olan Antepia, bölgeye değer katmaya ve inşaat sektörünü hareketlendirmeye devam ediyor.
 
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Gayrimenkul Değerlendirme A.Ş tarafından hazırlanan ‘Gaziantep Bölge Değerlendirme’ raporunda, şehrin batısında katlı ve rezidans özelliği taşıyan binaların gelişim gösterdiği ve 2010’da temelleri atılan Antepia Projesi'nden sonra bölgede üretilen inşaat sayısında artış gözlendiği belirtildi.

 Satışına başlandığı günden bu güne bölgeye değer katan Antepia Projesi'nde, konut satışları Yakut ve Zümrüt mahallelerinde devam ediyor. 219 bin 200 TL ile 1 milyon 811 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan zengin konut seçeneklerine sahip Antepia’nın, 5 ay sonra ilk etabı Safir Mahallesi’nde yaşam başlayacak.

 Gaziantep’te gayrimenkul sektörünün gelişim nedenlerini inceleyen TSKB Gayrimenkul Değerlendirme A.Ş.’nin ‘Gaziantep Bölge Değerlendirme’ raporuna istinaden Paralel Yapı Genel Müdürü Hayri Özhelvacı, “Bugün yaklaşık 1 milyon 830 bin kişilik nüfusa ulaşan Gaziantep’in gayrimenkul piyasasındaki hareketliliği, sanayi ve ticaretteki başarısından, ülke ekonomisinden aldığı yüksek paydan ve elbette şehrin gelişen noktalarında doğru konut projelerinin yapılanmasından kaynaklanıyor.” dedi.

 Antepia projesini doğru zamanda ve doğru noktada gerçekleştirmenin başarısını bugün daha net gördüklerinden bahseden Özhelvacı, “Antepia projemiz bölgede bir değişimi ve dönüşümü sağladı. Bunu şehrimiz ile ilgili hazırlanan raporlarda da görüyoruz. Projemiz konut alıcısına her geçen gün daha da değerlenen bir bölgede yatırım yapma şansı sunuyor.” şeklinde konuştu.  FOCUS HABER

 

Etiketler : Antepia , Güneydoğu , Türkiye Sınai Kalkınma Bankası , en büyük konut projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman