Exen İstanbul'da 48 farklı konut seçeneği

Exen İstanbul'da 48 farklı konut seçeneği

Exen İstanbul'da 48 farklı konut seçeneği

Proje Adı: EXEN ISTANBUL
 
Mimari Proje: DB MİMARLIK Mimar BÜNYAMİN DERMAN
 
Firma: SUR YAPI END. SAN. TİC. A.Ş.
 
Başlangıç : Eylül 2010
 
Teslim : Temmuz 2013
 
Lokasyon : Çamlıca Etekleri
 
 
İzmir'den Antep'e, Samsun'dan Mersin'e tercih: Exen İstanbul

Bu hafta konuk olduğumuz Çamlıca eteklerindeki Exen İstanbul'un proje başarı hedefini “yapıldığı bölge dışında da var olmak”, şeklinde özetleyebiliriz. 650 milyon dolarlık yatırım bu başarıyı elde etti mi? Kimler neden Exen İstanbul'u tercih ediyor?  
 

Çamlıca, İstanbul'da yaşayanlar için de dışarıdan gelenler için de nefes alma noktası. Sur Yapı, Çamlıca eteklerindeki 1038 konutluk projesinde, “her kim nereden ve ne tarz bir talep ile gelirse gelsin kendi ekseninde istediği yaşamı kurgulayabilmesini amaç edindik” diyor. İddiaları İstanbul'un değil Türkiye'nin projesi olmak. Türkiye'nin En Başarılı Emlak Yatırımı Büyük Ödülü'nü, halk jürisi ile aldığı gün doğru yolda ilerlediklerinin altı çizilmişti. Bugün % 65'i satılan projenin, satış rakkamlarının %15'ini İstanbul dışı iller oluşturuyor ve Kadıköylü bir iş adamı yanısıra Etiler'den, Kemerburgaz'dan da talep alıyor ise bunun altında yatan, arazinin değeri yanısıra projenin başarısı. Boğaziçi Köprüsüne 5, FS.Mehmet Köprüsü'ne 10 dakika uzaklıkta bulunan parselin bir avantajı da finans, yaşam, iş merkezlerine olan yakınlığı. Yatay ve düşey yaşamı aynı parsel içinde kurgulayan Exen İstanbul'da Bünyamin Derman diğer projelerinde olduğu gibi yine yönlere ve hakim rüzgara duyarlı bir yerleşim kurgulamış.
 

HAYAT SİZİN EKSENİNİZDE AKSIN
44 katlı Residence bloğu 491 lüks daireyi barındırıyor. Yatay Bloklar arazi etrafında orta avluyu tanımlayacak biçimde 8-13 kat arasında değişen yüksekliklerde. Marmara Denizi, Adalar ve  iki köprüyü aynı anda persektife alabileceğiniz yüksek blokta stüdyo  yanısıra yatay bloklarda 547 konut içinde bağımsız girişi olan bir dubleks  daire bulmanız mümkün. Farklı yaşam biçimleri aynı proje içinde kimsenin mahremiyet alanına dokunmadan çözülmüş. Yani birbirinize değmeden istediğiniz yaşam tarzını kurgulayabilirsiniz. Tercih sizin. Yatay bloklar gerek zeminde gerek ara katlarda ve çatıda parçalanarak dinamik bir kütle yapısı ortaya koyarken aynı zamanda yeşili üst kotlara taşıyor. Tüm yerleşkede yaşam alanları birbirinin görüş alanını kapatmadan, güneye ve yeşile cepheli.


FARKLI TASARIMLAR VE DEKORASYON SEÇENEKLERİ
Konut çeşitlemesi gibi iç tasarımda da farklı seçenekler sunuyor firma. Tüm malzemeler birinci sınıf, estetik ve kullanışlı. Residence'daki konutlar, 33.kata kadar dekorasyonlu sonrası için bitirmeye hazır halde teslim ediliyor.


GÜNEŞ PANNELLERİ İLE ISITILAN AÇIK HAVUZ 
Üç dönüm meyva bahçesiden fun golfe kadar çeşitlilik
25 bin metrekare açık alanda 7 bin metrekare gölet, meydanlar, 8 adet çocuk oyun alanı, fun golf, macera parkurları, erik, kiraz bahçeleri, güneşlenme çayırı, mini futbol sahası ve tenis kortu, bisiklet parkurları gibi çok zengin bir dış yaşam sunuluyor. Trafikten izole iç avlunun ölçeği oldukça büyük. Yatay bloklarda her daireye 11-45 metrekare arasında değişen yeşil kat terasları verilmiş. Açık yüzme havuzunda mevsimi uzatmak için güneş pannellerinden yararlanılıyor. Kapalı sosyal tesisin en önemli özelliği ise bir şehir klübünde rastlayabileceğiniz boyutlarda 450 metrekarelik fitness salonu.


233 metre yüksekte yüzmenin keyfi
Residence'a hizmet veren sosyal mekanlar 27-28.katta yer alıyor. İstanbul'u tepeden seyrederek yüzmek ve fitness yapmak mümkün. Teknik olarak hareketli bir yükün 27.katta yaratacağı statik ve mekanik sorunların üstesinden gelmek ciddi bir mühendislik ve maliyet gerektiriyor. 12 ve 13. katlarda ise toplantı odaları, home ofis hizmetleri ve misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz lounge'lar tasarlanmış. Yüksek blokta fan coil dahil tüm sistemler konut içi panellerle yarı otomasyona bağlı işletilebiliyor. Yangın güvenliği, otopark, alt kotlarda alışveriş aksı ile residence başlı başına bir yaşam birimi.

 
Eksen'de yaşam gideri
Kesin olmamakla birlikte orta avluda akan zengin sosyal hayattan yatay blokların yararlanma bedeli metrekare başına  2,5-3 TL arasında değişecek. Güvenlik, temizlik, saha ve bina aydınlatma giderleri, kapalı sosyal tesis dahil tüm hizmetler aidatın içinde. Residence ise kendi içindeki sosyal tesis ve lounge katından metrekare başına 4 ila 4,5 TL arasında bir aidat ile yararlanabilecek.

2+1 RESİDENCE DAİRELER
Yükseldikçe İstanbul'un eşsiz manzarısına hakim olan residence içinde stüdyo dairelerin tamamı satılmış durumda.

RESIDENCE'IN KEYFİ

Diğer residence projelerinden ayrıştırıcı özellik olarak gökyüzüne ve manzaraya hakim konumda olan havuz ve sosyal tesis.
 

3+1 DAİRELER

Yatay blokların salonlara açılan teraslarında güney cephenin ısı kazanımlarından
az etkilenmek üzere raylı sistem güneş kırıcılar tasarlanmış.
4+1 DAİRELER
Çocuklu ailelerin tercihi 4+1'lerde ayrı bir önem taşıyan banyolar projenin en iyi çözülmüş mekanlarından.  Habertürk 

Etiketler : SUR YAPI , Exen İstanbul , rezidence

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman