İstanbul’un sembolü olacak Vadistanbul

İstanbul’un sembolü olacak Vadistanbul

Dünya İstanbul’a yeniden bakacak... İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat Türkiye’nin en büyük inşaat projelerinden birine imza atmak için bir araya geldi. Evyap Holding’in Ayazağa’daki arazisi üzerinde inşasına başlanan Vadistanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında lanse edildi.

Gayrimenkul sektörünün en önemli projeleri arasında yerini alan ve İstanbul’un sembolu olacağı belirtilen Vadistanbul, 6 Aralık Perşembe günü düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan ve Ayazağa’da konumlandırılan Vadistanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili eşsiz bir alan içinde inşa ediliyor. Proje özellikleriyle birçok ilke imza atılacak Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.

EŞSİZ BİR PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı ve Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş’in ortaklığıyla, gayrimenkul sektöründe cığır açacak, Türkiye’nin ve İstanbul’un en özel projesinin inşaatına başlandı.

Muhteşem bir lokasyonda inşa edilen Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ile alışveriş merkezleri’nin yanı sıra eğlence alanlarına sahip olacak.

424.000 metrekarelik bir arsada geliştirilecek olan Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşacak.

Artaş Grup Yöneitm Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat olarak, İstanbul’a yakışır son derece özel bir proje inşa etmek için bir araya geldik. Yaklaşık 1 milyon metrekare inşaat alanına sahip Vadistanbul projemiz şehrin en özel projesi olarak konumlanıyor” dedi. Her detayın örnek niteliğinde olması için büyük özen gösterdiklerini belirten Çetinsaya; “Vadistanbul’un mimarisi için uzun çalışmalar yaptık ve iki büyük mimarlık ofisi ile projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye’nin başarılı mimarlık ofislerinden biri olan İki Design mimarlık ve Amerika’nın ünlü mimarlık ofisi SOM Architecture, üstün deneyimlerini Vadistanbul’da birleştirdi. Vadistanbul projemizi bugün sembol nitelikte bir proje olarak tanıtabilmemizin ardında yaklaşık 4 yıllık bir çalışma var” dedi. Çetinsaya; “Vadistanbul için arsa hariç yatırım bedelimiz 1 milyar 500 milyon TL. Projeden hedeflediğimiz ciro ise 2 milyar dolar.” dedi.Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; “Vadistanbul projesinin ne kadar önemli olduğunu, hem gayrimenkul sahasında bir yatırımcı olarak hem de sanayi alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak çok daha iyi anlama imkanına sahibiz. Böylesine büyük ve estetik bir mimariye sahip projenin İstanbul’a önemli ölçüde değer kazandıracağına inanıyorum. Bu proje için sektörün önemli aktörleri olarak bir araya geldik ve gerçekten sembol niteliğinde bir projenin hayata geçirileceğine inanıyorum. Vadistanbul ile 424 bin metrekare arsa üzerinde adeta bir şehir inşa ediliyor. Şehrin içinde şehir kurulması da aslında İstanbul’da bir ilk.” dedi.

Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş; “İstanbul gibi marka bir şehre, böylesine özel bir projeyi kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Vadistanbul tamamlandığında inanıyorum ki; tüm dünyaya örnek olacak.” dedi.

Evyap Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmed Evyap; “Evyap'ın tarihinde dönüm noktasındayız. Evyap ve Evyaplılar 40 yıla yakın süredir Ayazağa'dalar. Bu 40 yıllık Ayazağa'daki bulunuşumuzun sonuna çok yaklaşmış olduğumuz bir adımın dönüm noktasını yaşıyoruz. 40 yıldır faaliyet gösterdiğimiz Ayazağa’dan fabrikamızı taşıyoruz ve böylesine özel bir bölgenin çok değerli üç firması tarafından dönüşüme tabi tutulması sevindirici. Bizim için önemi büyük olan bu bölgede üç değerli firmayla çalışıyor olmaktan memnunuz.” dedi.

ARSA HARİÇ YATIRIM BEDELİ 1 MİLYAR 500 MİLYON TL

İnşaat sektörünün devlerini bir araya getiren Vadistanbul arsa hariç 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor. Projenin ilk etabının yatırım maliyeti ise 300 milyon TL.

Mimarisine de büyük yatırımların yapıldığı Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

424.000 m2 ARAZİ ÜZERİNDE GELİŞTİRİLİYOR

3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik alanda geliştirilen projede; 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve 700 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.

İSTANBUL’UN KUZEYİNDE ORMANI VE ŞEHRİ BİRLEŞTİRİYOR

İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul, inşa edildiği bölgeye büyük değer kazandırıyor.

Vadistanbul’un 8 blokta 1.111 konuttan oluşan ilk etabının Kasım 2014’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın mayıs 2015 te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etapta yüksek donatılı ofis alanları, alışveriş merkezi, cadde mağazaları ve oteller bulunuyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarında oluşuyor.

Vadistanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ÖZEL METROSUNA SAHİP

Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Proje bu özelliğiyle de dünyaya örnek teşkil edecek nitelikte bir değere sahip.

Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor.

Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.

MASLAK VE BÜYÜKDERE CADDESİNİN ALTERNATİFİ

İstanbul’un kalbi niteliğindeki Maslak ve Büyükdere caddesi’nin alternatifi olan Vadistanbul, yüksek donatılı iş ve ofis merkezleri ile iş hayatını alışveriş ve eğlence ile birleştiriyor.


Vadi İstanbul’un yer alacağı bölgenin çevresi, Nişantaşı’nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul, TEM, Metro ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.

1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul’da fiyatlar 352.000 TL’den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,79, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,82 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor.

Vadistanbul’un Yatırımcıları Hakkında;

ARTAŞ GRUP


Artaş Grubu 35 yıl önce Süleyman Çetinsaya tarafından kurulmuştur. Lokomotif firması Artaş İnşaat San. Tic. A.Ş ve diğer 20 şirketi ile inşaat sektöründe bir çok konut, ofis, AVM ve otel projesine imza atmıştır.

“Avrupa Konutları” markası ile konut sektöründe markalaşmanın öncülerinden olan grup, bu marka altında 2006 yılından günümüze kadar toplam 9.500 konut üretmiştir. Çağdaş şehrin koşulları paralelinde değişen konut anlayışı ile projeler hayata geçiren grup, İstanbul’da pek çok bölgenin gelişiminde etkin rol almıştır. İnşa ettiği projeler ; Avrupa Konutları Tem, Atakent Bölgesinde Avrupa Konutları Atakent-1, Atakent-2 , Atakent-3 projeleri, Bahçeşehir Bölgesinde Avrupa Konakları SaklıBahçe, Avrupa Konutları Ispartakule-1, Ispartakule-2 ve Ispartakule-3 projeleri, Florya’da Avrupa Konakları Florya projesi ve Maslak’ta inşasına başlanan Eclipse Maslak projesidir.

İnşaat sektöründeki tecrübesini perakende ve turizm sektöründe de kullanan Artaş grubu, çeşitli projelere imza atarak bu alanlarda da ihtiyaçlara başarı ile cevap vermektedir.

AYDINLI GRUP

47 yıldır ticari hayatta kendine duyulan güvenle istikrarlı bir şekilde büyüyen Aydınlı Grup, dünya modasına yön veren Pierre Cardin, Cacharel ve U.S. Polo Assn. markalarının birçok ülkede ana lisans sahibi olarak, 3.000’e yakın çalışanı ve 200’ü Türkiye’de, 107’si yurtdışında olmak üzere 307 perakende mağazası ve 300 corner satış noktası ile Türkiye’nin moda perakendeciliği alanında lider kuruluşlarından biridir. 3 kıtada üretim ve satışını gerçekleştirdiği markaları ile Türk tasarım ve üretim gücünü dünyaya göstermektedir. Sahip olduğu marka vizyonuyla 2008 yılında girdiği gayrimenkul sektöründe çok kısa sürede çok kuvvetli bir noktaya gelmiştir.

Kaliteli hizmet ilkesini esas edinen, evrensel değerlere özen gösteren, çevre bilincine duyarlı üretim yapan ve müşteri odaklı çalışma sistemi ile dünya standartlarında örgütlenen Aydınlı Grup, hazır giyim sektöründe elde ettiği başarıyı inşaat sektörüne de taşıdı ve güneş enerjisinden elektrik üreten Solarkent projesi ile Türkiye’de bir ilke imza attı.

Sektörde yine bir ilk olarak “aile rezidansı” konsepti ile yapılandırılan, AVM ve yaşam merkezi Koru Florya ile bu sektördeki varlığını pekiştiren Aydınlı Grup; tekstil, hazır giyim perakendeciliği ve inşaat sektöründeki yatırımları ve yeni projeleri ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam ediyor.

KELEŞOĞLU İNŞAAT

Keleşoğlu, 35 yıllık birikimiyle ülkemizin gayrimenkul sektörünün liderleri arasında yer almaktadır.

Firmanın lüks konut, ofis binaları, alışveriş merkezleri ve özel amaçlı avm projeleri uluslararası düzeyde ödüle layık görülen ve sektöre yön veren projelerdir. Keleşoğlu projelerininarasında; Autopia, Capacity AVM, Pelican Mall AVM, Koruflorya, Pelican Hill Malikaneleri, Ataköy Konakları, FlyInn AVM, Historia AVM, Contry Life ve Yalın Evler projeleri öne çıkanlarıdır. Keleşoğlu İnşaatın vizyonunda yatırımcısına kazanç sağlamak, yüksek yaşam kalitesi, estetik ve çevreye duyarlı mimari ön plandadır. Keleşoğlu, alanında uzman mimar ve mühendislerle çalışarak yaşam kalitenize değer katmaya devam ediyor.

VADİSTANBUL FİYAT LİSTESİ
DAİRE TİPİ PEŞİN FİYATLAR
1+1
(69,80 m2 – 95,70 m2) 352.000 TL – 583.000 TL
2+1 ( 107,32 m2 – 148,85 m2) 564.000 TL – 953.000 TL
3+1 (165,22 m2 – 183,26 m2) 728.000 TL – 1.164.000 TL
4+1 (202,88 m2 – 247,09 m2) 1.037.000 TL – 1.663.000 TL
5+1 Dubleks (305 m2) 1.690.000 TL – 1.882.000 TL

Etiketler : Gayrimenkul sektörü , Artaş Grup , Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat , Vadistanbul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman