Konutta akıllı dönem

Konutta akıllı dönem

 

Konutta akıllı dönem
Mavera Başakşehir Türkiye’de ilk defa uygulanacak Living Lab sistemiyle akıllı ev kavramına yeni bir boyut getirecek. Projede ev sahipleri tabletlerle marketten sipariş verebilecek.
 
Makro İnşaat ve Başakşehir Belediyesi'nin ortaklığında inşa edilen Mavera Başakşehir, 274 daireden oluşuyor. 3+1 ile 8+2 arasında değişen daire seçeneğinin yer aldığı projede hayat 18 ay sonra başlıyor. Standart bir akıllı evin ötesinde teknolojik bir altyapıya sahip olan projede Türkiye de ilk defa Living-Lab ICT (Bilgi İşlemleri Teknolojisi) sistemi uygulanacak. Başakşehir Belediyesi tarafından altyapı çalışmalarına devam edilen sistem sayesinde, daire sakinleri teslimatta kendilerine verilecek özel yazılıma sahip Android tabletler sayesinde, evlerinden Aile Hekimi ile görüşebilecek, marketten sipariş verebilecek, çocuklarının hasta olması ve okula gidememesi durumunda derslerini evden takip edebilecek. 
 
Güvenlik paketi 
Doğal İtalyan mermer ve İznik çinileri ile harmanlanan projede kubbeli daire içi banyo+ Türk hamamı, tüm odalarda yerden ısıtma konforu, yüksek vakum gücüne sahip merkezi elektrik süpürge sistemi, tüm pencerelerde elektrikli otomatik panjur, su baskını, hırsızlık, gaz ve duman sensörleri ile anında cep telefonuna olay ihbar özelliği bulunan yüzde 100 daire içi güvenlik paketi konut sahiplerine sunuldu. Projede 70 adet ticari üniteye de yer veriliyor. Mavera Başakşehir'de ön satışta metrekare fiyatı 2 bin 400 lira ile 2 bin 600 lira arasında belirlendi. 
 
SPA, fitness salonları, saunalar ile açık hava sineması, kaferestoran, çok amaçlı salon, site sakinlerinin taziye ve kabullerini yapabilecekleri salonlara da yer veriliyor. 
 
Ütü odası bile var
Mavera Başakşehir projesinde ev alanlara doğal ahşap Amerikan ceviz kaplı mobilya kapıların yanı sıra vestiyer ve yüklük dolapları da veriliyor. Mutfaklarda ise Living Kitchen İtalyan Mutfak Tasarımı ödüllü Miele markası kullanılıyor. Projede giyinme odaları, çamaşır ve ütü odaları gibi detaylara da yer verilirken her katta iki daire ve iki asansör ile müstakil bir yaşam sunuluyor. 
 
Bahçeler tematik park gibi tasarlandı
Çocuklar için kreş, gençler için spor ve oyun salonlarının da bulunduğu projede Mavera altı adet şelale, göletler, wi-fi park, meyve bahçeleri, yetişkin tematik ağaç ve bitkilerle zenginleştirilmiş özel tasarım peyzaj alanı, daire sahiplerine mavi ve yeşilin gerçek bir seremonisi olarak sunuluyor. Projenin gece tasarımı da uzman tasarım ekibi tarafından çok özel hazırlandı. Şelaleler ve göletlerde özel ışık efektlerinin yanı sıra peyzaj alanlarında ve diğer alanlarda yapılacak özel aydınlatma efektleri ile proje adeta tematik bir parkın ötesinde tasarlandı. Projedeki tüm dairelerin salon ve mutfak cephesinden ve geniş balkonlarından site içerisindeki özel tasarım peyzaj alanını görmek mümkün olacak.

Etiketler : Makro İnşaat ve Başakşehir Belediyesi , Mavera Başakşehir

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman