Güzelliğiyle cezbeden projeler

Güzelliğiyle cezbeden projeler

 

Güzelliğiyle cezbeden projeler!
Yeni nesil projeler konfor ve hizmetin yanı sıra mimarisiyle de ayrışıyor.
 
Müteahhitler kendini fark ettiren projelerin satışları artırdığını belirterek, güzel olan binanın evi sattırdığını söylüyor.
 
Her yıl en az 500 bin konut için yapı ruhsatı izni alınıyor. Bunun yaklaşık 400 bini ise projeye dönüşüyor. İnşaat firmaları yaptıkları projelerde öne çıkmak ve satış hızını artırmak için birbirinden değişik yeniliklerle gayrimenkul alıcısının karşısına çıkıyor. Bina içlerinde yapılan tüm konfor ve alıcıya sunulan hizmetin yetersiz kaldığı bu günlerde inşaat firmalarının yeni satış tekniği ise binalarda dış güzellik.
 
Mimarlar da yarışıyor
 
Farklı mimari yapıyla gayrimenkul alıcısının gözüne hitap eden projeler geliştirmeye başlayan firmalar projelerde birçok yerli ve yabancı mimarı yarıştırmaya başladı. Farklı mimarlık ofislerinden proje talep eden inşaat firmaları onlarca proje arasından en güzelini seçip gayrimenkul alıcısının beğenisine sunuyor. İşte alıcısını cezbeden projeler:
 
Dış cephede camın estetiğini kullandı
 
Denge İnşaat Mimarlık, Ataşehir'de inşa ettiği Denge Ataşehir'de binanın dışını camla kapladı. Camın ışıltısını ve estetiğini projeye taşıdıklarını belirten şirket ortağı Ziya Denizoğlu, güzellik ve estetiğin projelerde öne çıktığını söyledi. Proje 'home-office' konseptli 'butik rezidans' özelliklerine sahip.
 
275-900 bin lira
 
Projede fiyatlar 275 bin lira ile 900 bin lira arasında değişiyor. Konut değerinin yüzde 25'i için kampanya dahilinde firma kredisi kullandıran şirket, ayrıca 18 ay ödeme kolaylığı sunuyor. Kalan rakam için ise anlaşmalı bankalarla 10 yıla kadar kredilendirme imkanı sağlanıyor.
 
Sosyal alanlar göz kamaştırıyor
 
Artaş İnşaat, Atakent 3 projesinde de mimari yapıyı ön planda tutuyor. Özellikle açık alanlardaki sosyal donatılarda uygulanan mimari konsept alıcıyı cezbediyor. 1+1'den 4+1'e farklı tipte konutların bulunduğu sitede ev fiyatları 272 bin 400 liradan başlıyor. Daire bedelinin yüzde 50'si peşin, kalan yüzde 50'si ise vade farkı uygulanmadan 31 Aralık 2013'e erteleniyor.
 
Kayseri'den saat kulesi
 
Tatil köyü konforunda hayata geçen proje, Taksim meydanı büyüklüğündeki site meydanı, merkezde konumlandırılan tarihi Kayseri Saat Kulesi'nin bir benzeri ve göl kafe ile özgün bir yaşam alanı oluşturuyor.
 
Hem estetik hem kıvrak
 
Zorlu Gayrımenkul tarafından Zincirlikuyu'da inşa edilen Zorlu Center, İstanbul Boğazı'nı kucaklayan konumu ve yeşile verdiği değerle uluslararası çekim merkezi olmayı hedefliyor. Proje bünyesinde 50 bin metrekare büyüklükte ve 3 bin 70 kişi kapasiteli Performans Sanatları Merkezi bulunuyor.
 
Metrekare 11 bin $
 
Proje içinde 3 rezidans kulesi, büyüklükleri 117 metrekare ile 735 metrekare arasında değişen daireler, 4 açık, 1 kapalı yüzme havuzu ve spor merkezi tasarlıyoruz. Konutların metrekare fiyatı 11 bin dolardan başlıyor.
 
İlhamı deniz kum ve güneş
 
Garanti Koza tarafından Esenyurt'ta inşa edilen Kozaşehir'in son etabı deniz, kum, güneş ve yeşil temasını bir arada sunuyor. Metrekare fiyatı 2 bin 500 liradan başlıyor. Sitede yeşil alanlara ise çok geniş yer ayrılacak. Kozaşehir'de rezidanslarda 1+1'den 5+2'ye değişik büyüklüklerde konut tipi bulunuyor.
 
Ayrıcalıklarıyla iddialı
 
Sarp Group'un Emlak Konut GYO ve Emlak Pazarlama İnşaat işbirliğiyle inşa ettiği Sarphan Finans Park şehre kimlik katan projelerden biri olarak yükseliyor. Proje dizaynından malzeme seçimine, yapı detaylarından kalifiye işçiliğe kadar her ayrıntı üzerinde titizlikle çalıştıklarını belirten Sarphan Finans Park Başkanı Alaaddin Akar, gerçek anlamda kusursuz, birinci sınıf bir eseri hayat geçirdiklerini söyledi.
 
Beş yıldız oteli var
 
Projede rezidans, ofis alanları ve beş yıldızlı otel yer alıyor. Rezidanslarda metrekare fiyatları 7 bin 500 liradan, ofislerde ise 11 bin liradan başlıyor.
 
Işık ve ritim bir arada
 
Dumankaya İnşaat tarafından Maltepe'de inşa edilen Ritim İstanbul, hem ışığın rengini hem şehrin ritmini mimarisine taşıyor. Fark yaratan görselliği projeye olan ilgiyi artırıyor. 2 fazdan oluşacak projede 1+0'dan 3+1'e farklı büyüklükte daire seçenekleri yer alıyor.
 
Caddeleri öne çıkıyor
 
Mimaride cadde mağazalar öne çıkıyor. Sosyal donatılar arasında açık yüzme havuzları, kafe ve restorantlar ile Athletic-o Sports Club bulunuyor. Ev fiyatları 197 bin liradan başlıyor.
 
Platinum'da satışlar başladı
 
Teknik Yapı Tuzla'da 300 dönüm arazi üzerinde kuracağı Evora İstanbul'da farklı bir mimari konsept uyguluyor. Şirket, proje bütününde ise binaların birbiriyle uyumuna özen gösteriyor. Satışların devam ettiği projede rezidans hizmetlerinin verileceği Platinum'da satışlar kampanyayla başladı. Fiyatların 95 bin liradan başladığı projeden ev almak isteyenler peşinatı diledikleri şekilde ödeyebiliyor.
 
Sıfır peşinat ve faiz
 
Kampanya kapsamında sıfır peşinat ve sıfır faiz seçenekleri de yer alıyor. 5 bin 73 dairelik projede Platinum kulesi home, home office ve rezidans amaçlı olarak tasarlandı. 2 adet stüdyo, 154 adet 1+1 ve 40 adet 2+1 konuttan oluşan projede 1+1 daireler 142 bin 500 lira, 2+1 tipi daireler ise 237 bin liradan başlıyor.
 
7 dönüm arsası var
 
Yaklaşık 7 dönüm arsa alanı üzerinde sadece 945 metrekare oturuma sahip Evora İstanbul Platinum, yeşil bir vaha içinde yükseliyor. Kulenin etrafında 3,3 dönüm yeşil alan yer alıyor. Sosyal donatılar arasında aerobic, fitness ve açık havuz bulunuyor.
 
Ev alana araba veriyor
 
Sistem Barter ve ASAD İnşaat ortaklığında Çerkezköy'de inşaatına başlanan Velia Port projesinden ev alanlara sıfır kilometre araba hediye edilecek. İstanbul'a 45 dakika, Tekirdağ Çerkezköy'e 5 dakika mesafede bulunan proje 8 blok ve 320 dairelerden oluşuyor. Fiyatların 92 bin lira ile 325 bin lira arasında değiştiği projede teslimler 18 ay sonra gerçekleştirilecek.
 
Yüzde 10 peşinat
 
Projeden yüzde 10 peşinatla daire almak mümkün. Geri kalan kısım 36 ay sıfır faiz avantajı ile ödenebiliyor. Sistem Barter Başkanı Orhan Besle, 5 ayda 160 daire satışı gerçekleştirdiklerini söyledi. 26 bin metrekare arsa üzeride yükselen projenin sosyal donatıları arasında havuz, fitness, basketbol sahası, tesnis kortu, açık otopark ve ticari alanlar bulunuyor.  
 
Teslimde son viraja girdi
 
Sinpaş Yapı ve Paralel Gayrimenkul'ün Gaziantep'te birlikte hayata geçirdiği Antepia'da ilk teslimler 5 ay sonra Safir Mahallesi'nde başlıyor. Projenin Yakut ve Zümrüt mahallelerinde ise satışlar tüm hızıyla devam ediyor. Ev fiyatları 219 bin 200 liradan başlıyor ve 1 milyon 811 bin 500 liraya kadar çıkıyor.
 
Piyasa Antep'te hareketli
 
TSKB Gayrimenkul Değerlendirme tarafından hazırlanan 'Gaziantep Bölge Değerlendirme' raporunu değerlendiren Paralel Yapı Genel Müdürü Hayri Özhelvacı "Bugün 1 milyon 830 bin kişilik nüfusa ulaşan Gaziantep'in gayrimenkul piyasasındaki hareketliliği, sanayi ve ticaretteki başarısından, ülke ekonomisinden aldığı yüksek paydan ve elbette şehrin gelişen noktalarında doğru konut projelerinin yapılanmasından kaynaklanıyor" dedi. EMİNE AÇAR - BUGÜN 

Etiketler : Mimarlar da yarışıyor , Yeni nesil projeler konfor , Artaş İnşaat , Atakent 3 projesi , Dumankaya İnşaat Maltepe Ritim İstanbul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman