Yılın son konut fırsatları

Yılın son konut fırsatları

Yılın son konut fırsatları Yeni yıla piyasayı canlandırarak girmeye hazırlanan inşaat firmaları, uyguladıkları indirim ve ödeme kolaylıklarıyla projelerine müşteri çekmeye çalışıyor

İnşaat sektöründe yılın son günlerinde kampanya rüzgarları esiyor. Konut firmaları uygulamaya koydukları yıl sonu kampanyalarıyla tüketicilere indirim ve ödeme kolaylığı sunuyor. Firmalar, bu kampanyalarla yeni yıla kendi evlerinde girmek isteyenlerin oluşturduğu talebi kendi projelerine çekmeye çalışıyor. Bunda da, geçtiğimiz aylarda düzenlenen kampanyaların başarıyla ulaşması etkili oluyor. Biz de yeni yıla ev sahibi olarak girmek isteyenler için 'Emlakta Son Avantajlar' dosyasında konut üreten firmaların düzenlediği bu kampanyaları bir araya getiriyoruz. 
 
2012 HAREKETLİ KAPANIYOR 
Geçen yılın son döneminde yavaşlayan, yaz durgunluğu da eklenince istediği satış rakamlarına ulaşamayan sektörde, Afet Yasası ve yabancıların konut alımının önünü açan mütekabiliyet de eklenince satışlar canlandı. Tüketicilerin en çok yeni yıla doğru konut alma eğilimi göstermesini de fırsat bilen, yeni projeleri satışa sunmaya başlayan konut üreticileri, mevcut projelerde de çok cazip kampanyalarla pazara çıkıyor. 
 
Her keseye göre kampanya var
Yılın son kampanyaları arasında en çok taksit erteleme seçeneği dikkat çekiyor. Firmalar, müşterilerinin taksitlerini ya teslimlere kadar erteliyor ya da 1 yıllık süreler veriyor. Ayrıca sıfır faiz, peşinatı taksitlere bölme ya da peşin ödemelerde indirimle birlikte konut kredisi faiz oranlarını da aşağı çekerek faiz ödemek istemeyen müşterileri de hedefleyen kampanyalar düzenleniyor.
 
Yeni projeler peş peşe geliyor
İnşaat firmaları, yeni proje hazırlığı yapıyor. Sırada bekleyen bu yatırımlar da, baharda sektörün daralma yaşamayacağı konusunda mesaj veriyor. Yabancılardan gelen taleple eldeki konut stokunun erimesine neden olacağı ifade ediliyor. Firmalar talepten yararlanmak için yurtiçi ve yurtdışında tanıtım ofisleri açıyor. SEDA TABAK 

Etiketler : konut fırsatları , Konut firmaları , Emlakta Son Avantajlar

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman