Devlerin ofis tarzını Sahibinden Ataşehir'e taşıdı

Devlerin ofis tarzını Sahibinden Ataşehir'e taşıdı

Devlerin ofis tarzını Sahibinden Ataşehir'e taşıdı

Çalışanların ofisi çevreleyen kırmızı pistte koşabildiği Silikon Vadisi şirketleri Google ve Facebook gibi devlerin ofis şartlarını Sahibinden.com 260 çalışanı için İstanbul Ataşehir'e taşıdı
 
Google, Facebook gibi internet devlerinin çalışma ofislerinin benzerleri artık İstanbul'a da taşınıyor. Sahibinden. com yeni projeleri hayata geçireceği ofisi Ataşehir'de yaratıyor. Ancak sadece ofis değil, çalışma koşullarının da benzemesi gerekiyor. Özgür çalışma saatleri ve yeteneği destekleyen bir anlayışın yanı sıra paylaşma ve çalışma kültürünün hakim olup olmadığını da zaman gösterecek. Türkiye'ye özgü bir fikirle ortaya çıkan Sahibinden.com, Aksoy grubunun da inadı ve yatırımlarıyla 12 yılda 260 kişilik kadroya ve 5 bin metrekarelik ofise ulaştı. 
 
3 MİLYON İLAN 
Ünlü mimarlık ofisi Erginoğlu&Çalışlar tarafından tasarlanan binada sahibinden.com CEO'su Burak Ertaş ile binlerce kategoride satışa sunulan pazar yeri hakkında sohbet ettik. Ayda 22 milyon tekil ziyaretçiye sahip olduklarını ifade eden Ertaş, "Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformlarından biri haline geldik. İnsanların değişen ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayabilmek için sürekli yenilikleri arayarak daha büyük hedeflere doğru yola çıkıyoruz. Yeni ofisimizin de bu vizyonumuzun bir simgesi olmasını istedik" dedi. Ulaşım sorununu aşmak için ofisin nerede olacağını çalışanların oturdukları yerleri dijital bir harita üzerinde işaretleyerek işe başladıklarını ifade eden Burak Ertaş şöyle devam etti: "Ofisi tasarlarken çalışanlarımız için aynı zamanda bir yaşam alanı da inşa etmek istedik. Sürdürülebilir bir başarının ancak keyifli ve huzurlu bir ortamda yaratılacağına inanıyoruz." 
 
Spor merkezi de var 
Sportif etkinliklerin yapılabildiği alt katta 150 kişilik eğitim ve konferans salonuna dönüştürülen çok amaçlı bir alan bulunuyor. Bu alan özel zemin tasarımı ile yoga, pilates ve dans kursları için stüdyo olarak da kullanılabiliyor. Tüm koşu bantları ve bisikletlerde Internet erişimli dokunmatik ekranlar bulunuyor. Ofisin içerisinde ilerlerken bir anda tek pota bir basketbol sahası ile de karşılaşıyorsunuz. Ayrıca masa tenisi masaları da aynı katta yer alıyor. Bu katın bir diğer özelliği ise çok geniş bir alana kurulmuş müzik sistemi. Konferans salonunun hemen üstüne monte edilen DJ kabini ile şirket içi partileri de düzenleniyor. 
 
Çalışma değil 'Yaşam Alanı'
Sahibinden.com'un yeni ofisini 250 mt'lik bir tartan pist çevreliyor. Gün içerisinde çalışanlar yürüyüş ya da koşu yapabildikleri gibi, Play Station odalarında oyun oynayarak da stres atabiliyorlar. Ofisin her iki katında da yer alan Cafe'ler farklı bölümlerde çalışanların bir araya gelebilmesi ve iletişimlerinin güçlendirilmesi amacıyla şirketin tam merkez noktasına konuşlandırılmış. Yiyecek ve içeceğin ücretsiz sunulduğu Cafe'ler sayesinde hem ekip ruhunun güçlenmesi, hem de yaratıcı fikir ve çözümlerin oluşturulabilmesi için samimi bir ortam yaratılmış.   sabah

Etiketler : Silikon Vadisi şirketleri , Google , Facebook , ofis , Sahibinden. com , sahibinden.com CEO'su Burak Ertaş

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman