Muş'ta, 150 konut için 4 bin 875 başvuru

Muş'ta, 150 konut için 4 bin 875 başvuru

150 konut için 4 bin 875 başvuru

Muş'ta, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nca dar gelirli aileler için yaptırılacak 150 konut için 4 bin 875 kişi başvuruda bulundu.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve TOKİ işbirliğiyle hazırlanan ''Sosyal Konut'' projesi kapsamında, Muş merkezde yaşayan dar gelirli aileler için 150 konut yaptırılması kararlaştırıldı. 
Yüzde 10'u özürlü vatandaşlara tahsis edilecek olan konutların başvuru süresi sona ererken, 150 konut için 4 bin 875 kişi müracaatta bulundu. 
 
Vali Ali Çınar, hazırlanan proje ile dar gelirli vatandaşların uzun vadeli ve düşük taksitler karşılığında ev sahibi olmalarının amaçlandığını belirterek, konutların yapılacağı yerde imar çalışmalarının devam ettiğini söyledi. 
''Konutlar, maddi imkanı sınırlı olan dar gelirli ailelerin ev sahibi olması için yapılıyor'' diyen Çınar, konutların yapımı tamamlandıkça kura usulü hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti. 
 
Çınar, kent merkezinde 150, ilçeler ile toplam 600 konut inşa edileceğini bildirerek, Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında da kentteki konut arzının çoğalacağına dikkati çekti.
 
TOKİ'nin, konut alanında ülke genelinde güzel ve başarılı projeler yürüttüğüne değinen Çınar, projenin sağlıklı yürümesi durumunda talepte bulunanlar için yeni imkanlar doğabileceğini kaydetti. 

Etiketler : muş , Vali Ali Çınar , TOKİ , konut

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman