Mavera Başakşehir satışa sunuldu. % 90'ı satışa çıkmadan bitti

Mavera Başakşehir satışa sunuldu. % 90'ı satışa çıkmadan bitti

 

% 90'ı satışa çıkmadan bitti
 
Makro İnşaat ve Başakşehir Belediyesi'nin gelir ortaklığında hayata geçen Mavera Başakşehir projesinde daha satışa çıkmadan konutların yüzde 90'ı satıldı. En küçük dairenin 190 metrekare olduğu projede, fiyatlar 437 bin TL'den başlıyor, 1 milyon 613 bin TL'ye kadar çıkıyor.
 
Makro İnşaat ve Başakşehir Belediyesi'nin gelir ortaklığında Başakşehir'in en merkezi noktasında inşa edilen Mavera Başakşehir satışa sunuldu. Türkiye'de ilk defa belediye ve özel sektörün gerçekleştirdiği projedeki 275 konutun daha satışa çıkamadan, 242'si sahiplerini buldu. Mavera Başakşehir, bölgenin en merkezi noktasında 1. Etap ve 2. Etap'ın ortasında bulunan Başakşehir Belediyesi'ne ait 25 bin metrekarelik arsa üzerinde yükseliyor. Proje, 274 daire ve biri market olmak üzere 70 adet ticari üniteden oluşuyor. Ticari ünitelerin metrekare alt limitleri belirlenip, ihaleye çıkarılması planlanıyor. Başakşehir Belediye Başkanı Avukat Mevlüt Uysal, İstanbul'un en planlı ve en hızlı büyüyen ilçelerinden biri olan Başakşehir'in birçok markalı konut projesine ev sahipliği yaptığını söyledi. Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ise Mavera Başakşehir projesi ile ilgili bilgi verdi. Her ailenin aradığı yaşam konforunu bulabileceği söyleyen Ercan Uyan, "Proje Başakşehirliler'in nitelikli ve fonksiyonel konut beklentileri dikkate alınarak geliştirildi. Bu doğrultuda dünyaca ünlü markalarla çalışıldı" dedi. 
 
EN KÜÇÜK DAİRE 190 METREKARE 
3+1, 4+1, 5+1 ve 8+2 daire seçeneklerinin yer aldığı projede en küçük daire 190, en büyüğü ise 550 metrekare. Konutların, tüm ihtiyaçlar düşünülerek eksiksiz bir donanımla planlandığını belirten Uyan, "Bu anlamda, doğal İtalyan mermeri ve İznik çinileri ile harmanlanmış kubbeli daire içi banyo+Türk hamamı, tüm odalarda yerden ısıtma, yüksek vakum gücüne sahip merkezi elektrik süpürge sistemi, tüm pencerelerde elektrikli otomatik panjur sistemi kullanıldı" dedi. Uyan, su baskını, hırsızlık, gaz ve duman sensörleri ile anında cep telefonuna olay ihbar özelliği bulunan yüzde 100 daire içi güvenlik paketinin de konut sahiplerine sunulduğunu anlattı. 
 
BAŞAKŞEHİR'İN EN PAHALI PROJESİ
 
55 bin metrekarelik satılabilir alana sahip projede metrekare fiyatları 2 bin 400 TL ile 2 bin 750 TL arasında değişiyor. 70 trilyonluk arsa değeri bulunan Mavera Başakşehir'in yatırım değeri ise 115 milyon TL. Projenin ön talep döneminde yoğun ilgi gördüğünü belirten Uyan, fiyatların 437 bin TL ile 1 milyon 613 bin TL arasında değiştiğini anlattı. 
 
 
 
TAMAMLANDIĞINDA YÜZDE 30 PRİM YAPACAK
 
Toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Avukat Mevlüt Uysal, projenin mimari tasarımını yapan Özgüven Mimarlık'ın sahibi Yüksek Mimar Uğur Özer Özgüven ve Makro İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan katıldı. Uyan, konutların teslim aşamasına geldiğinde yüzde 30 prim yapacağını da sözlerine ekledi.
 
Peyzajiyla da oldukça iddialı
 
18 bin metrekarelik sosyal olana sahip olan Mavera Başakşehir, peyzajıyla da iddialı. Ercan Uyan'ın verdiği bilgiye göre projede yılın 365 günü kullanılabilecek iki adet yetişkin, iki adet de çocuk havuzu bulunuyor. Projede ayrıca SPA, fitness salonları, saunalar ile açık hava sineması, cafe, restaurant, çok amaçlı salon, kadın-erkek mescidleri, site sakinlerinin kullanıma özel, taziye ve kabullerini yapabilecekleri salonlarla aktivite alanları yer alıyor.
 
Living-Lab sistemi uygulanacak
 
Mavera Başakşehir'de, Türkiye de ilk defa Living-Lab ICT (Bilgi İşlemleri Teknolojisi) sisteminin uygulanacağını da söyleyen Ercan Uyan, sistem hakkında şu bilgileri verdi: "Daire sakinleri daire teslimatında kendilerine verilecek tabletler sayesinde, evlerinden Aile Hekimi ile görüşebilecek. Çocuklarının okula gidememesi durumunda derslerini evden takip edebilecekler."  SABAH

Etiketler : Makro İnşaat , Başakşehir Belediyesi , Mavera Başakşehir projesi , Mavera Başakşehir

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman