Kentsel dönüşüm projesi olan Kuzey Yıldızı'nda ikinci etap çalışmalarında 675 konut satışa çıkarılıyor.

Kentsel dönüşüm projesi olan Kuzey Yıldızı'nda ikinci etap çalışmalarında 675 konut satışa çıkarılıyor.
Kuzey Yıldızı'nda 675 Konut Satışa Çıkarılıyor, Canik Yaşam Kenti Oluyor
Canik Belediyesi ile TOKİ işbirliğiyle yapılan ve Karadeniz Bölgesi'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Kuzey Yıldızı'nda ikinci etap çalışmalarında 675 konut satışa çıkarılıyor.
 
Başkan Osman Genç, Canik'in yaşam kenti haline dönüştüğünü söyledi.
 
Samsun'da toplam 2 bin 688 konuttan oluşan Canik Kuzey Yıldızı Toplu Konut Projesi'nde 2. etap çalışmaları sürüyor. Karadeniz Bölgesi'nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Kuzey Yıldızı'nda, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca toplam 675 adet konut satışa çıkarıldı. Kura yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutlar için başvuruların, Halk Bankası'nın tüm şubeleri tarafından 07 Ocak – 08 Şubat 2013 tarihleri arasında kabul edileceği bildirildi.
 
İLK KENTSEL DÖNÜŞÜM CANİK'TE
Toplam 4 ayrı kategoride ve konut tipi bazında ayrı ayrı kabul edilecek satış çerçevesinde şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecek. Karadeniz'de ilk kentsel dönüşüm çalışmasını ilçelerinde başlattıklarına işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Canik'in hızla çağdaş bir yaşam kenti haline dönüştüğünü söyledi.
 
KONUT SEKTÖRÜNÜN ÖNÜNÜ AÇTIK
Son 8,5 yılda Canik'te yaklaşık 10 bin konutun inşaa edildiğini ifade eden Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Canik'in nüfusu bizim dönemimizde yüzde 43 arttı. Bu bir rekordur. Bu da gösteriyor ki, Canik artık yaşanabilir bir merkezdir. Mavi-Yeşil konutlarını yaparak konut sektörünün önünü açmamızın ne kadar doğru bir adım olduğunu şimdi daha iyi görüyoruz. Attığımız adımlar sonucunda bugün Canik gelişim ve değişimde örnek gösterilen bir ilçedir. Canik modern eğitim yuvaları, üniversitesi, ulusal ve uluslararası yatırımları, alışveriş merkezleri ile bölgenin cazibe merkezi olmuştur. Bu hızda büyüyen başka bir ilçe yok. bu da diğer bölgelerde yaşayanların dikkatini çekiyor. Canik artık göç veren değil, göç çeken bir ilçe haline gelmiştir. Canik her alanda marka yapmak ve geleceğe hazırlamak için gece gündüz çalışıyoruz. Canik halkı artık eskiye oranla daha mutlu."
 
TOKİ konutlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar, detaylı bilgiyi Canik Belediyesi'nin resmi internet sitesi "www.canik.bel.tr" adresinde duyurular kısmından öğrenebilecek

Etiketler : Canik Belediyesi ile TOKİ işbirliği , kentsel dönüşüm projesi , Kuzey Yıldızı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman