Ali Ağaoğlu,Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım

Ali Ağaoğlu,Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım

 

Körfez'e 1 milyar $'lık konut satarım
 
İddialı açıklamalarıyla gündem yaratan ünlü işadamı Ali Ağaoğlu, Uludağ'da konuştu. Ağaoğlu, 2 yılda 1 milyar dolarlık konutu Körfez bölgesine satacağını taahhüt etti
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Uludağ'daki ikinci yatırımı Ağaoğlu My Mountain Otel'de iddialı açıklamalarda bulundu. Mütekabiliyet Yasası'nın ardından Türk gayrimenkul sektörüne Körfez yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Ağaoğlu "Para Körfez'de park etmiş durumda. Mütekabiliyetle Körfez'in ilgisini Türkiye'ye çektik. 2011'de bin 44'ü Körfez'e olmak üzere, yabancıya toplam bin 104 konut sattık. Buradan 350 milyon TL'lik gelir elde ettik. Bu rakamı 2 yıl içinde 1 milyar dolara çıkaracağız. Burada taahhüt ediyorum" dedi. 
 
SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜYÜZ 
Şirket olarak projelerle büyümeye devam edeceğini anlatan Ağaoğlu, "Biz sektöre öncü olduk. 2012 kontrollü bir yıl oldu. İlk üç çeyrek durgun geçti. 4'üncü çeyrekte hareketlenme başladı. Son çeyrekte Maslak 1453 projemizdeki satış başarısıyla, emlak sektöründe alım yönlü hareket yeniden başladı" açıklamasında bulundu. 
 
HEDEF 2016'DA 22 MİLYAR CİRO 
Ağaoğlu, grup olarak 2013-2016 yılları arasında 12 milyar 200 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını belirtti. Ağaoğlu, bunun karşılığında yalnızca gayrimenkulde 22 milyar TL'lik gelir sağlayacaklarını söyledi. 
 
2013'TE 3 PROJEYE BAŞLAYACAĞIZ
2013 ciro hedefini 3.6 milyar lira olarak belirleyen Ağaoğlu, yeni yılda İstanbul Finans Merkezi, Ümraniye ve Bakırköy projelerine başlamayı hedefliyor. Ağaoğlu, Londra'da inşa etmeyi planladıkları 54 katlı kule projesi ile ilgili de bazı sıkıntılar olduğunu belirtti. 2013'te 4 yeni otel projesine başlayacak olan Ağaoğlu, İstanbul Boğazı'nda sahip olduğu Yeniköy, Ortaköy ve Amcazade arazilerini değerlendirecek. Genel Müdür Hasan Rahvalı da "Biz akşam yemeğinde 700 dolar harcayan, AVM'lerden paketlerle çıkan turiste ev satıyoruz" dedi. 
 
ALARKO'YA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM
Ali Ağaoğlu, son günlerin tartışmalı konularından biri olan Ortaköy'deki Alarko arsasının 3/2 hissesinin kendisine ait olduğunu ve diğer 3/1 hissenin ise Alarko tarafından düşük fiyatla arsa sahibinden satın alındığını öne sürdü. Ağaoğlu, Alarko'nun binasının sit alanında ve tarihi nitelikte olduğunu belirterek, Alarko tarafından kaçak binalar yapıldığını ve bunların yıkılması için başvuruda bulunduklarını kaydetti. Ağaoğlu, şöyle devam etti: "Binanın bulunduğu yer sit alanı. Kültürel Varlıkları Koruma Kurulu tarafından tescilli bir alana kaçak yapıların yapıldığını tespit ettik. İlgili mercilere suç duyurusunda bulunduk." 
 
FİNANS MERKEZİ'NE İLK KAZMA OCAKTA
İstanbul Finans Merkezi'nin ihalesini kazandıklarını hatırlatan Ali Ağaoğlu, İstanbul'un dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olmasını sağlayacak İstanbul Finans Merkezi projesi için kazmayı yılın ilk ayında vuracaklarını söyledi. Ağaoğlu, projede 8.5 milyon metreküp hafriyat çıkaracaklarını ve bu projenin büyük önem taşıdığını vurguladı. 4 bölgeden oluşan merkezin tüm altyapı ve ortak alanlarının inşası ile 3'üncü bölgenin yapımını üstlenen Ağaoğlu, hafriyatı 1 yılda tamamlayıp, 2016'ya kadar projeyi bitirecek. 
 
'EKONOMİ DONUYOR DEDİLER, ISITIM'
Ağaoğlu, "Konutta balon oluştuğunu ve ekonominin donduğunu söylediler. Ben de 'ekonomi donarsa biz ısıtırız' dedim. Maslak 1453'te 2 bin 200 konut satarak, ekonomiyi ısıttık" diye konuştu.   Sabah

Etiketler : Ali Ağaoğlu , Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu , Uludağ , ağaoğlu My Mountain Otel , İstanbul Finans Merkezi , Konutta balon

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman