Narcity ve Narkule’de yaşam başladı.

Narcity ve Narkule’de yaşam başladı.

 

Çevrede altın sertifikaya aday!
Tepe İnşaat’ın Maltepe Süreyyapaşa’da inşaatını tamamladığı Narcity ve Narkule’de yaşam başladı. Şimdi, Narlife ile mahalle tamamlanıyor. 609 konutluk Narlife tamamlandığında, Nar mahallesi kreşi, okulu, sağlık birimi ile 2023 haneli bir yerleşke olacak.
Mimar Esin Tümer yazdı!
 
Nar Projelerinde dikkat çeken ortak noktalar; yere, bölgeye, bulunduğu araziye, yöne, renge duyarlı mimari ve Tepe İnşaat’ın konut projelerindeki ağırbaşlı yaklaşımı. Güney ışığına verilen önem, kütlelerin yerleşimi, kuzey cephelerdeki pencere büyüklükleri, güney cephelerde hareketli güneş kırıcıları, neşeli canlı renkleri, plan şemada giriş holü, mutfak salon ilişkisi, odaların birbiri ile ilişkisi vb. kriterler Mimar Nevzat Sayın’ın imzasını taşıyor. Tepe İnşaat’ın Ankara kökenli tecrübesi ise projelere “Konsepti içinde saklı” yaklaşımlar olarak yansıyor.
 
PROJEDE NELER VAR?
Nar konutları fazladan öğelerle değil mütevazı ve kullanışlı yapı alanlarıyla dikkat çekici. Üniversiteler ve diğer Nar projelerinden gelen talepler stüdyo ve 1+1 daireleri de gerektirmiş ve Narlife’ta diğer projelerde olmayan küçük dairelere de yer verilmiş. Tepe İlköğretim Okulu, sağlık ocağı, kreş, Narkule içinde market, kafe, kuaför, kuru temizleme, kırtasiye ve eczanesiyle yerleşke, mahalle ölçeğinde ihtiyaçlara cevap veriyor. En üst kotta yer alan 14 katlı A Blok, eğim yönünde yerleşmiş taraçalı 8. 11. 12 katlı B Blok ve sadece 3+1, 4+1 dairelerin yer aldığı 6 katlı C blok olmak üzere Narlife 3 ana konut blokundan oluşuyor. Yatay yönde gelişen 3 blok, orta avludaki açık havuz ve kapalı sosyal tesisisin sınırlarını çiziyor. Arazideki eğim hemen hemen tüm dairelerin manzaraya yönlenmesine olanak sağlamış. Açık havuzun, arazinin üst kotunda ince uzun hatları mimari bir tercih. Peyzaj arazi teraslamalarında yürüme yollarını, bahçeleri tanımlayacak şekilde düzenlenmiş. Renk, mimari yaklaşımın en önemli unsuru ve Tepe İnşaat renk kullanımında ilgili özel uzmanlarla çalışıyor. Turkuvazın mavisi zindeliği, yeşim taşının yeşili huzur ve güveni, akik taşının kırmızısı enerjiyi simgeliyor. 
 
ÇEVRECİ NARLIFE ‘LEED ALTIN SERTİFİKA’ ADAYI 
Yapılı çevreler için doğayı koruyan, enerjiyi sakınan önlemler yeşil sertifika ile belgeleniyor. Ülkemizde Kasım 2012 itibarıyla 45 sertifikalı, 150 de sertifika adayı yeşil bina bulunuyor. Sürdürülebilir Araziler (14), Su Kullanımında Etkinlik (5), Enerji ve Atmosfer (17), Malzeme ve Kaynaklar (13), İç Hava Kalitesi (15), Inovasyon ve Tasarım (4 artı 1’de, tasarımda LEED sertifikalı profesyonel kullanmak) şeklinde sistem puanlaması 6 kategoride yapılıyor. Puanlama derecelerine göre, Gümüş, Altın, Platin Sertifika alınıyor. Tepe İnşaat, Narlife projesi ile Altın Sertifika adayı projelerden biri. 
 
PROJEDEKİ MÜTEVAZI TAVRIN ANLAMI 
Binaların atıkları ile doğaya verdiği zarar, aydınlanma, ısıtma için harcanan enerjinin fosil kaynakları tüketmesi sonucu, doğayı yıprattık. Sürdürülebilir çevreler bırakmak sorumluluğunu hisseden firmaların projelerinden beklenen, abartılı atmosferler değil, mütevazı, çevre dostu yaşam. 
 
RAKAMLARLA NARLIFE 
29 bin 500 metrekare arsa üzerinde, yaklaşık 120 bin metrekare inşaat alanı içinde, 609 adet konut, 2000 metrekare kapalı sosyal alanı kapsayan toplam 230 milyon Türk Lirası yatırım yapılıyor. Her ev için minimum bir adet olmak üzere 954 kapalı otopark, olimpik boyutlara yakın açık havuz projenin diğer özellikleri. 
 
SATIŞA DAHİL 
Mutfak mobilyaları, fırın, ocak, davlumbaz, bulaşık makinesi, 1+1 ve 2+1 dairelerde solo buzdolabı, antrelerde vestiyer dolabı, banyo dolapları, doğalgaz pay ölçerli panel ısıtma, hareketli güneş kırıcılar, intercom sistem, birinci sınıf malzeme ve kaplamalar satışa dahil. 
 
EBEVEYN ODASI 
Ebeveyn odaları hemen hemen tüm daire tiplerinde aynı büyüklükte, giyinme dolapları için ayrılan büyüklükler iddialı boyutlarda. 
 
ÇOCUK ODASI 
Ebeveyn odası dışındaki tüm odalar aynı dil ile çözülmüş. Çalışma odası olarak da çocuk odası olarak da kullanılabilir. 
 
MUTFAK 
Mutfağın çalışma prensibi içinde tezgâhın uzun olması talep edilen verilerden biridir. Mutfaklar, tezgâh uzunluğu ile kullanışlı, fonksiyonel. 
 
SALON 
2 metre 80 santim kat yüksekliğinde devam eden camlar adalar manzarasına açılıyor. Salon mutfak çözümü ise oldukça başarılı. Habertürk

Etiketler : Tepe İnşaat , Nar Projeleri , Narcity , Narkule , Narlife

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman