EMAAR TÜRKİYE'NİN ÇAMLICA'DAKİ PROJESİ "EMAAR SQUARE" SATIŞA SUNULDU!

EMAAR TÜRKİYE'NİN ÇAMLICA'DAKİ PROJESİ

 

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olan Emaar Türkiye, İstanbul Çamlıca’da 66 dönüm alana yayılmış karma projesi “Emaar Square”deki evlerin satışını, basına yaptığı lansmanla birlikte resmen başlattı.  25 Aralık 2012 tarihinde Emaar’ın satış ofisinde piyasaya arz edilen konutlar, Emaar Square sakinlerine farklı yaşam deneyimi sunacak şekilde projelendiriliyor.

 

      
  

      
     

  


Emaar Square, Emaar’ın İstanbul’daki ilk projesi olan Toskana Vadisi villalarının başarısının ardından geliştirildi. Çamlıca’da konumlanan Emaar Square projesi, hareketli ve şehrin içinde, dünya standartlarında bir yaşam tarzını tercih eden yerli ve yabancı müşteriler için tasarlandı.

2015 yılının sonunda tamamlanması beklenen Emaar Square projesinin Çamlıca satış ofisinde yapılan lansmanında konuşan Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban, “Çığır açacak yeni projemizle şehre daha fazla değer katmayı amaçlıyoruz. Emaar Square’in tasarımı ve mimarisi İstanbul’un zengin kültürel mirasını ve ruhunu yansıtırken, Anadolu Yakası’nda da yeni bir cazibe merkezi oluşmasına katkıda bulunacak” dedi.

  

Emaar Square, 2012 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde “Dünyanın En İyi Karma Kullanımlı Mimari Projesi” ve 2012 Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “En İyi Karma Kullanımlı Mimari Projesi” gibi şimdiden birçok prestijli ödülün sahibi oldu.

Emaar Square 1.000’den fazla konut, 180 odalı beş yıldızlı bir otel ve Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezine sahip olacak. Projenin içinde prestijli bir yere sahip Emaar Square Alışveriş Merkezi’nde yaklaşık 5 bin kişiye istihdam sağlanırken, yalnızca proje sakinlerine değil, tüm İstanbullulara hizmet eden dünya standartlarında bir alışveriş ve eğlence mekânı sunulacak.

Toplam kiralanabilir alanı 150 bin metrekareden fazla olan AVM’de, ziyaretçiler için eğlence ve çocuk oyun merkezleri ve buz pisti ve bir benzeri Dubai Mall’da bulunan sualtı hayvanat bahçesi gibi çok çeşitli seçenekler yer alırken 2.400 koltuklu mega sinema kompleksi, yalnızca AVM’ye özel 4.500 araçlık otopark da bulunuyor.

2,3 Milyar Dolarlık Proje

Emaar Türkiye’nin Toskana Vadisi’nden sonra gerçekleştirdiği ikinci proje olan ve Anadolu Yakası’nın en merkezi noktasında, 66 dönüm arazi içerisinde yer alacak Emaar Square’in proje maaliyeti 2,3 milyar dolar olacak.

Şehrin Kalbinde

Şehrin merkezinde, en gözde alanlardan birinin üzerine kurulan Emaar Square, ana arterler ve bağlantı yolları üzerinde, Bağdat Caddesi’ne, İstanbul Boğazı’na ve köprülere çok yakın mesafede yer alıyor. Proje Bağdat Caddesi'ne 4 kilometre, Kadıköy'e 5,5 kilometre, Boğaziçi Köprüsü'ne 7 kilometre, Beşiktaş'a 10 kilometre, Taksim'e 11 kilometre, Üsküdar'a 1,5 kilometre, Sabiha Gökçen Havaalanı'na 25 kilometre ve en yakın metro istasyonuna 900 metre uzaklıkta yer alan lokasyonuyla ulaşım açısından önemli avantajlara da sahip bulunuyor.

 LEED Sertifikasını Hedefleyen Doğayla Dost Bir Proje

Emaar Square sürdürülebilir özellikleriyle de, benzerlerinden ayrı bir konuma oturan özel bir proje. ABD'deki Çevre Dostu Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen LEED (The Leadership in Energy and Environmental Design – Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) kriterlerine uygun olarak tasarlanan Emaar Square’ın tamamı LEED sertifikasına sahip olması planlanıyor.

Rezidans, ofis, alışveriş merkezi, eğlence ve otelden oluşan 5 farklı konsepti karma bir projede bir araya getiren Emaar Square, tasarımında da beş farklı mimarlık firması ile çalıştı. Bugüne kadar üstlendikleri projeler ile isimlerinden söz ettiren ve uluslararası pek çok ödülün sahibi olan Foster+Partners, İki Design Group, DP Architects, KTGY ve SWA gibi dünyaca ünlü mimarlık ofisleri bu projede Emaar Türkiye'nin çözüm ortağı oldu.

İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasından ilham alan Emaar Square’de Nişantaşı ve Üsküdar tarzında beş ile 14 kat arası yüksekliğe sahip apartmanlar bulunuyor.

Emaar Square Ofisleri

Ana arterler üzerinde şehrin kalbinde yer alan 40 bin metrekarelik çok işlevli ofis binası sadece alışveriş merkezi ve otele yakın çok işlevli ofisleriyle değil, Sabiha Gökçen havaalanına yakınlığı, yeni finans merkezi ve karayolu bağlantıları ve 760 araçlık otoparkıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca yaklaşık 4 bin beyaz yakalı çalışan için 40 bin metrekarelik ofis alanı sahip olan Emaar Square “Merkezinde insan, çizgisinde İstanbul olan proje” şeklindeki felsefesine yaraşır şekilde 15 bin kişi için şehrin yeni iş ve yaşam tarzı merkezi olmaya aday.

Emaar Türkiye hakkında:

Emaar Properties PJSC’nin ülke yan kuruluşu olan Emaar Türkiye İstanbul’daki ofisini Haziran 2006’da açtı ve master planlı topluluk kavramıyla ülkeyi tanıştırdı. Emaar Türkiye ülkedeki ilk entegre topluluk sitesi olan Toskana Vadisi’ndeki evleri sahiplerine teslim etti. Toskana Vadisi’nin ikinci safhası da tamamlandı ve bugün Toskana Vadisi kendi sakinlerine eğlence imkanları ve sosyal imkanların yanı sıra çok geniş bir yelpazede sosyal olanaklar  sunan gelişmekte olan bir topluluktur.

Emaar Properties PJSC hakkında:

Dubai Finans Piyasasında kote edilmiş Emaar Properties PJSC Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya gibi gelişmekte olan temel piyasalarda önemli yere sahip, dünya çapında bir gayrimenkul geliştirme şirketidir. Bu şirket mesken tipi ve ticari gayrimenkul yapımına ek olarak, alışveriş merkezi ve perakende, ağırlama ve eğlence ve finansal hizmet sektörlerinde de kendini kanıtlamıştır. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi The Dubai Mall Emaar’ın önemli projelerinden bazılarıdır.

Emaar şehrin ilk opera binasını ve bazı tasarım galerilerini de kapsayacak olan Dubai şehir merkezindeki Dubai Modern Sanat Müzesi & Opera Binası Bölgesiyle şehrin kültürel manzarasını yeniden tanımlamaktadır. Şirket ayrıca BAE Başkan Yardımcısı, Dubai Başbakanı ve Yöneticisi Majesteleri Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum tarafından yakın zamanda duyurusu yapılan, Dubai içinde yeni bir şehir olacak Mohammed Bin Rashid Şehrinin uygulamasına da ortaktır. Yeni sitenin çeşitli unsurları arasında Mohamed Bin Rashid Şehrini Dubai şehir merkezine bağlayan ve bu bölgede sanata ayrılmış en geniş alan olması planlanan Kültür Geçidi vardır.

Emaar, tamamına sahip olduğu yeni bir yan kuruluş olan, tam hizmet veren topluluk siteleri dahilinde yeni nesil “değerli ev” projeleri geliştiren Dawahi Development’ı duyurdu. Dawahi Development Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde yeni gelişen temel pazarlardaki çekici fiyat noktalarında “değerli evler” yaparken, diğer taraftan da yerel halk için sağlam istihdam ve iş fırsatları yaratacak.

Emaar Suudi Arabistan’da, bölgenin en büyük özel sektör kökenli projesi olan ve bir Deniz Limanı, Merkezi İş Bölgesi, Sanayi Bölgesi, Eğitim Bölgesi, Mesken Toplulukları ve Tatil Beldesi içeren Kral Abdullah Ekonomik Şehrini kuruyor.

www.emaar.com.

Etiketler : Emaar Properties PJSC , Emaar Square , Emaar Square , Emaar , Toskana Vadisi villaları , Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman