VADİSTANBUL’A REKOR TALEP SATIŞA SUNULAN KONUTLARIN %54’Ü 2 HAFTA SATILDI

VADİSTANBUL’A REKOR TALEP SATIŞA SUNULAN KONUTLARIN %54’Ü 2 HAFTA SATILDI

 

VADİSTANBUL’A REKOR TALEP
SATIŞA SUNULAN KONUTLARIN %54’Ü 2 HAFTA SATILDI
 
 
İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşasına başlanan ve Türkiye’nin en önemli karma yaşam projesi olacak Vadistanbul’a rekor düzeyde talep geliyor.
 
 
Vadistanbul’un 6 Aralık’ta düzenlenen lansman toplantısının ardından yoğun taleple beraber satışa sunulan konutların %54’ü sahiplerini buldu.
 
Kasım 2014’te teslim edilmesi planlanan birinci etabın satışta olduğu Vadistanbul’un satış ofisini 2 haftada 2.550 kişi ziyaret etti. Satış ofisinin günlük ortalama ziyaretçi sayısının ise 182 kişiyi bulduğu projeye rekor düzeyde talep geliyor.
 
2012’NİN EN DİKKAT ÇEKEN PROJESİ OLDU
 
2012’nin sonunda lanse edilmesine rağmen tüm dikkatleri üzerine çeken Vadistanbul, gayrimenkul projeleri arasında özel bir yer edindi.
 
Proje büyüklüğü, donatıları ve mimarisiyle İstanbul’un sembol projesi olarak konumlandırılan Vadistanbul uluslararası alanda örnek niteliği taşıyor.
 
TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI GAYRİMENKUL PROJESİ
 
Türk inşaat sektörünün en güçlü markalarını bir araya getirerek öne çıkan Vadistanbul’da birçok ilke imza atılıyor.
 
Üç yıl içinde İstanbul’un en değerli, elit ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceği belirtilen Vadistanbul, TEM, Metro, üçüncü havalimanı ve üçüncü köprü yolu bağlantısıyla da her yöne ulaşım imkanları sunabilen, ender bir yaşam merkezi olacak.
 
1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul’da fiyatlar 394.000 TL’den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,77, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,80 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor.
 
Maslak’ın devamı niteliğinde planlanan ve Ayazağa’da konumlandırılan Vadistanbul, Belgrad ormanlarıyla çevrili eşsiz bir alan içinde inşa ediliyor. Proje özellikleriyle birçok ilke imza atılacak Vadistanbul, 1 milyon 100 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.
 
Eşsiz bir bölgede konumlandırılan Vadistanbul, teras evler, rezidanslar, ofisler, alışveriş caddeleri, kafeler, oteller ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra eğlence alanlarına da sahip olacak
 
Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadi İstanbul, İstanbul Boğazı’nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir ayrıcalıkkazanıyor.
 
Proje içinden geçen doğal derenin etrafında oluşturulacak olan yaşam alanları benzersiz bir keyif sunarken bölgeye de renk ve canlılık katacak.
 
3 parselden oluşan ve toplamda 424 bin metrekarelik alanda geliştirilen projede; 3 bin konut, 55 bin metrekarelik alışveriş merkezi, ve hemen önünde 850 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 28 bin metrekare cadde mağazaları, restoranlar, 240 bin metrekare ofis alanı ile 48 bin metrekare toplam alana sahip 5 ve 4 yıldızlı oteller bulunacak.
 
İnşaat sektörünün devlerini bir araya getiren Vadistanbul arsa hariç 1 milyar 500 milyon TL’lik yatırım bedeliyle hayata geçiriliyor. Projenin ilk etabının yatırım maliyeti ise 300 milyon TL.
 
DOĞAYLA İÇ İÇE BiR ŞEHİR
 
İstanbul’un kuzeyindeki Belgrad Ormanı’yla, şehrin merkezi olarak nitelendirilen Maslak’ı birleştiren Vadistanbul, proje özellikleriyle kendi içinde bir şehri andırıyor.
 
Projenin yer aldığı vadinin kuzeyinde yer alan ve projeyi içerdiği fonksiyonlarla eşsiz bir konsepte dönüştüren ikinci etabın Mayıs 2015’te teslim edilmesi planlanıyor. Projenin kalbi konumundaki etaptayüksek donatılı ofis alanları, mağazalar ve oteller bulunuyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofislerden oluşuyor. Vadistanbul’un teslimleri tamamlandıktan sonra proje genelinde ortalama 35 bin kişi yaşayacak.
 
Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosu da Vadistanbul’un içinden geçecek. Vadi İstanbul’a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Proje bu özelliğiyle de dünyaya örnek teşkil edecek nitelikte bir değere sahip.
 
Vadi İstanbul’un yer alacağı bölgenin çevresi, Nişantaşı’nın kalitesini, estetik ve canlılığını taşıyacak alternatif caddelere de sahip olacak.

Etiketler : Türk inşaat sektörü , Vadistanbul , Artaş Grup , Aydınlı Grup , Keleşoğlu İnşaat , Vadistanbul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman