Ağaoğlu: Ata binmiştik sıra kayığa binmekte

Ağaoğlu: Ata binmiştik sıra kayığa binmekte

Ağaoğlu: Ata binmiştik sıra kayığa binmekte

Kartal'da satışa çıkarılan Emlak Konut'a ait 64 bin metrekarelik arsanın ihalesi, Ağaoğlu'nun oldu.
 
Emlak Konut GYO tarafından Kartal'da satışa çıkarılan 64 bin metrekarelik arsaların ihalesini Ali Ağaoğlu'nun sahip olduğu Eltes Güneşi İnşaat ve Dap Yapı ortaklığı kazandı. Ortaklık, 1 milyar 335 milyon liralık bir teklif sundu. Şirket payı olarak Emlak Konut GYO'ya yüzde 40 oranında 534 milyon lira verecek olan ortaklığın projeden kazancı 1 milyar 335 milyon liranın üzerinde olursa Emlak Konut GYO'ya ekstra pay verecek.
 
"MASLAK'TA ATA BİNDİM BURADA KAYIĞA BİNECEĞİM"
İhaleyi kazanan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projeye hemen başlamayı planladıklarını belirterek, şunları söyledi:
 
"Kartal bölgesinde güzel ve yeni projeler geliştireceğiz. Bu projenin yükü Dap Yapı'da olacak. Maslak 1453 projesinde ormana komşuyduk. Kartal'daki arsa ise denize komşu. Maslak'ta ata binmiştik, burada kayığa bineceğim" dedi.
 
"DENİZE SIFIR BİR ARSA"
Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Öncelikle vatana ve millete hayırlı olmasını diliyorum. Kartal bizim bölgemiz. Denize sıfır bir arsa. Burada, Ağaoğlu'yla beraber İstanbul ve Türkiye'ye değer katan projeler geliştireceğiz. Dünyanın en iyi projelerinden birini yapmayı planlıyoruz."
 
Eltes Güneşi İnşaat-Dap Yapı Ortaklığı'nı buluşturan Ağaoğlu Şirketler Grubu Genel Müdürü Hasan Rahvalı ise, "Bizde 35 yıllık bir inşaat birikimi var. Bu paylaşımın ilk örneği ise Dap Yapı oldu" açıklamalarında bulundu. 766 milyon liralık teklif gelmişti.
 
İhalenin ilk oturumu 14 Aralık 2012'de yapılmıştı. En yüksek teklif Rönesans-SZA -Salacak Gayrimenkul Ortaklığı'ndan 766 milyon lirayla gelmişti. İhaleyi kazanan Eltes İnşaat-Dap Yapı Ortaklığı ise ilk oturumda 695 milyon lira, Emlak Konut GYO'ya ise 222 milyon 400 bin lira teklif etmişti.
 
141 BİN 896 METREKARE İNŞAAT ALANI
Emlak Konut GYO toplam 64 bin 502 metrekarelik arsalar için 141 bin 896 metrekare inşaat alanı belirledi. Konut hizmet alanı 122 bin 271 metrekare, özel sağlık tesis alanı 11 bin 614 metrekare, özel eğitim tesis alanı 4 bin 501 metrekare ve ticaret alanı 3 bin 509 metrekare inşaat alanına sahip olacak.
 
KARTAL SAHİL YOLUNA KOMŞU
Emlak Konut GYO Kartal arsasını geçtiğimiz nisan ayında 206 milyon liraya TOKİ'den satın almıştı. Kartal sahil yoluna yakın mesafede konumlanan arsalar, Kartal'ın Çavuşoğlu Mahallesi'nde yer alıyor.

Etiketler : Emlak Konut GYO , Ağaoğlu , Emlak Konut GYO , Eltes Güneşi İnşaat ve Dap Yapı , Maslak 1453 projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman