Konut projesi satışına yeni kriterler

Konut projesi satışına yeni kriterler

 

Konut projesi satışına yeni kriterler!
 
Bu yıl konut projelerini değerlendirip bir ev almak istiyorsanız, konut projesine satışına getirilmesi planlanan yeni kriterleri hatırlatalım!
 
Markalı konut projelerini neden tercih ettiğimiz ya da 5 adımda doğru konut projesini seçmek için nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda daha önce de yazmıştık.
Ancak 1 Ocak itibarıyla yürürlüğe giren konutta KDV kanunu ile yeniden konut projesi seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğine yoğunlaşalım istedik.
Bu yıl konut projelerini değerlendirip bir ev almak istiyorsanız, konut projesine satışına getirilmesi planlanan yeni kriterleri hatırlatalım:
İleri teslim tarihli, henüz tamamlanmamış bir proje ile ilgileniyorsanız yani maketten satış tabir edilen bir projeden ev almayı planlıyorsanız, ruhsat, kat irtifakı ve örnek dairenin tamamlanmış olması gibi kriterlerin sağlanmış olması satışın yapılabilmesi için şart olacak.
Bankalar ile yapılan konut kredisi anlaşmalarında talep edilen ekspertiz ve kredi sürecindeki ek maliyetler için de tüketiciyi korumaya yönelik bir model belirlenmesi planlanıyor. sahibinden.com | Müge Kanbay

Etiketler : konut projesine satışı , Markalı konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman