Yeni İstanbul'un ilk konut projesinde 'tek odalı' yok

Yeni İstanbul'un ilk konut projesinde 'tek odalı' yok

 

Yeni İstanbul'un ilk konut projesinde 'tek odalı' yok
 
Sınırları hükümet tarafından belirlenen Yeni İstanbul’un merkezinde inşa edilen Kaya City Residence’da tek odalı daire tipi bulunmuyor. Fiyatlar ise 179 bin TL’den başlıyor.
 
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 2023 Projeleri arasında saydığı Yeni İstanbul'un arazi düzenleme çalışmaları hükümet kararıyla yıl başında başlatılırken, Kaya City Residence, ailelere yeni kente ilk yerleşenlerden olma avantajı sağlıyor. Sınırları hükümet tarafından belirlenen Yeni İstanbul'un merkezinde inşa edilen Kaya Şehir'de, birinci kat inşaatı sürdürülen Kaya City Residence, ulaşım, teknoloji ve finans merkezi olarak planlanan bölgede, yüksek yatırım potansiyeline karşın, "tek odalı daire" tipine yer vermiyor. Fiyatlar ise 179 bin TL'den başlıyor. 
 
Sınırları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Emlak Konut GYO arasında yapılan toplantıda çizilen ve plan çalışmaları gelecek yıl tamamlanacak. Bu loksyonda hayata geçirilen Kaya City'de, 2014 yılının bahar aylarında tamamlanacak. 
 
Kuru gıda halinin hemen yanında 
İstanbul'un 3. Havalimanı'nın Tayakadın Bölgesi'nde kararlaştırılması, 3. Köprü'nün ihale aşamasına gelmesi, dünyanın en büyük ilaç Ar-Ge merkezi olması planlanan Bio İstanbul'un, hemen karşısında yer alması, Kaya City projesinden ev alacaklara, bu bölgede önemli iş olanakları sunuyor. Ayrıca Rami'deki kuru gıda hali, projenin hemen yanı başına kuruluyor ve en önemlisi yüzyılın projesi olarak adlandırılan Kanal İstanbul projesinin Karadeniz'den Marmara denizine bağlanması için en uygun güzergah yine aynı bölgeden geçiyor. Kaya City'de, daireler inşaat süreci ve sonrasında, hızlı bir değer artışı sağlayacak olmasına karşın, son yıllarda daha çok bir yatırım aracı olarak moda haline gelen 1+1 daire tipine yer verilmiyor. 6 blok 236 daireden oluşan Kaya City Residence projesinin, 15.650 metrekarelik arazisinin yüzde 80'i yeşil alan olarak ayrılıyor. 2+1 ile 4+1 arasında değişen daire tiplerinden oluşan projede, taziye odası, toplantı salonu ve cafe gibi tüm sosyal alanlar, "ailelerin kullanım tercihleri" gözetilerek tasarlanıyor. Celaloğlu ve E7 Yapı Market işbirliğiyle inşaatı sürdürülen projede, açık çocuk havuzunun yanı sıra, yetişkinler için de kapalı havuz yer alıyor.Emlak&Mortgage

Etiketler : Yeni İstanbul , Kaya City Residence , Başbakan Tayyip Erdoğan

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman