Keten Haliç projesi resmen başlıyor

Keten Haliç projesi resmen başlıyor

Keten Haliç projesi resmen başlıyor

Keten İnşaat'ın Keten Haliç projesi 57 daireden oluşacak. Binaların altyapıları 20 yıl boyunca Keten İnşaat garantisi altında.
 
Emlak Rotası'nın haberine göre 30 yılı aşkın süredir Nişantaşı, Teşvikiye ve Şişli’de projeler geliştiren Keten İnşaat, bu bölgelerde kentsel dönüşümde attığı adımlarla adından sıkça söz ettiriyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, ülkenin içinde bulunduğu Kentsel Dönüşüm sürecini, yeni projelerini ve sektöre damga vuran gündem maddeleri hakkındaki görüşlerini paylaştı.
 
İlk olarak yasa çıkmadan önce kentsel dönüşüm çalışmalarına başladıklarını ifade eden Selahattin Keten, “Kentsel gelişmenin toplumsal, ekonomik ve mekânsal olarak yeniden ele alındığı ve kentteki sorunlu alanların sağlıklı ve yaşanabilir hale getirilmesi için yıkıp yeniden yapma, canlandırma, sağlamlaştırma veya yeniden yapılandırma için proje üretilmesi ve uygulama yapılmasıdır. Özetle kentsel dönüşüm bir kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesi anlamına geliyor. İstanbul’un birçok bölgesinde yıllardır kentsel dönüşüm projelerine imza atıyoruz” dedi.
 
Eyüp’te Keten Haliç yükseliyor 
Nişantaşı ve Şişli bölgelerinde uyguladıkları bu adımları İstanbul’un başka lokasyonlarına da taşıyacaklarını sözlerine ekleyen Selahattin Keten, ilkinin Eyüp’teki yeni projeleri Keten Haliç olduğunu vurguladı.
 
Keten İnşaat Eyüp’ün Silahtarağa bölgesinde konumlandıracağı Keten Haliç’e Ocak ayında başlayacak. Günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimari özellikleri yansıtacak şekilde inşa edilecek proje, en son deprem yönetmeliğine uygun olarak tasarlandı. Toplam 14 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip Keten Haliç, A ve B Blok olmak üzere iki binadan oluşacak.
 
Projede zemin katında bir adet mağazanın yer alacağı A Blok 1,2,3 ve 4’cü katlarda 16 adet 2+1, 16 adet 3+1 normal daireden oluşacak. En üst katta dublex daire seçenekleri bulunan binada 2 adet 4+1, 7 adet de 3+1 dublex daire yer alacak. Toplam 32 adet normal daire ve 9 adet dublex dairenin yer alacağı Keten Haliç Projesi’nde daireler 109-282 metre kare aralığında tasarlanacak. Girişte mağazanın yer aldığı B Blok’ta ise 1, 2, 3 ve 4. Katlarda 4 adet 2+1, 8 adet 3+1 normal daire. 5 katta ise 3 adet 3+1, 1 adet 2+1 dublex daire yer alacak. Daireler 104-189 metre kare aralığında tasarlanacak. Projede toplam 57 adet daire yer alacak.
 
Kişiye Özel Mimari Tasarım
Keten İnşaat yıllardır uyguladığı kişiye özel ücretsiz mimari danışmanlık hizmetini Keten Haliç Projesi’nde de devam ettirecek. Keten Haliç Projesi’nde tasarımların her aşamasında müşteri ile beraber yol alınacağının altını çizen Selahattin Keten,” Onlar isteklerini anlatacak biz de gerçekleştireceğiz. Konutların cephesi ile beraber mutfak ve banyoların seramik, parke, boya rengi hatta kapı kollarına kadar olan detayları müşterilerin seçimleri ve beğenileri doğrultusunda gerçekleşecek” dedi. Keten ayrıca “Keten Haliç Projesi”nde binanın altyapısı ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında da 20 yıl garanti verdiklerini ifade etti.
 
Yeni projeler de yolda 
İstanbul’un başka lokasyonlarında da proje geliştirmeye devam edeceklerini vurgulayan Selahattin Keten, “Kurtuluş ve Çamlıca bölgelerinde de arsalarımız var. Kurtuluş’ta 100 dairelik bir rezidans projesi yapacağız. Çamlıca’da ise tarihi konaklar inşa edeceğiz” diyerek yeni projelerini anlattı. Keten, “Biz her girdiğimiz bölgenin yapısına uygun projeler geliştiriyoruz” diyerek yeni projelerinde de bu çizgiyi koruyacaklarını belirtti.
 
“KDV artışı bizi rahatsız ediyor”
İnşaat sektöründeki gelişmeleri de değerlendiren Keten, son yaşanan konutta KDV artışının kendilerini ciddi anlamda rahatsız ettiğini söyledi. Keten, “Daha adil bir düzenleme olması gerekiyordu. Yüzde 5 veya 8’lik bir artış olması gerekiyordu. Ancak yüzde 18’lik artış adil olmadı. Hem gelir vergisi hem de yüzde 18 KDV artışıyla müteahhitler olarak ciddi bir gelir kaybımız olacak. Bu yüzden sektör büyük problemlerle karşılaşacak ve belki de daralacak. Türkiye’de inşaat sektörünün daralması da ülke ekonomisi için bir kayıptır” dedi.
 
“Kentsel Dönüşüm şart”
Ülkenin yüzölçümünün yüzde 42’sinin birinci derece deprem kuşağında olduğunu ve Türkiye’de yaklaşık her iki yılda bir yıkıcı deprem, her üç yılda bir de çok yıkıcı deprem olduğunu sözlerine ekleyen Selahattin Keten, “Tüm bu istatistikler de toplam nüfusun büyük çoğunluğunun deprem tehdidi altında olduğunu bize gösteriyor. Türkiye’deki yapı stoğunun büyük bir bölümü depreme dayanıksız durumda bulunuyor. Bu anlamda Kentsel Dönüşüm projesi ülke için şarttır” dedi.
 
Keten Haliç Projesi fiyatları metrekaresi 4.000 TL'den başlıyor.

Etiketler : Keten İnşaat , Keten Haliç projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman