Afrikalı zenginler geliyor

Afrikalı zenginler geliyor

 

Afrikalı zenginler geliyor!
Türkiye'ye ilgisi artan Afrikalı zenginlerin artık konut almak için de İstanbul'u tercih edeceğini bildirdi
 
Arap Ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi, Türkiye'ye ilgisi artan Afrikalı zenginlerin artık konut almak için de İstanbul'u tercih edeceğini bildirdi.
 
Çiftçi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özellikle Arap dünyası ve Afrika'yı ziyaret ve konuşmalarının, bu ülke vatandaşlarının Türkiye'ye ilgisini artırdığını söyledi. Bunun İstanbul'un yeniden tarihi misyonuna kavuşmasını sağladığını anlatan Çiftçi, "Mütekabiliyetle birlikte Araplar Türkiye'den konut almak için harekete geçti. Ancak sadece Arapların değil Afrika ülkelerinden vatandaşların da Türkiye'den konut alımları artacak" ön görüsünde bulundu.
 
Bu yüzyılın anahtar kelimelerinden birinin "göç" olduğunu belirten Çiftçi, dünyanın mevcut siyasal ve ekonomik çalkantıları sonucunda parası olan olmayan herkesin kendine, çocuklarına daha güvenli bir ülke, daha rahat ticaret yapacağı bir yer aradığını dile getirdi.
 
"AFRİKA'DA TÜRK OLMAK"
Araplar ve Afrikalılar için ise en önemli ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden Çiftçi, "Başbakan Erdoğan'ın farklı Arap ülkelerinde yaptığı konuşmalar ve girişimler, 'one minute' olayından sonra Arap dünyasının sosyal medyasında dalga dalga yayıldı. Araplar ile Türkler tarihi bağlarını hatırladı ve Arapların yönü Türkiye'ye döndü" değerlendirmesinde bulundu.
 
Şimdi 55 ülke ve 1 milyardan fazla nüfusun bulunduğu Afrika'nın da aynı yolda ilerlediğini dile getiren Çiftçi, "Afrika'daki her ülkenin Türkiye'ye ayrı bir sevgisi, sempatisi var. Afrika'da Türk olmak, bu çağda ayrıcalıklı olmaktır. Başbakan'ın Afrika gezisini izliyoruz. Gabon'da, Nijer'de kendisine yoğun ilgi var. Ayrıca Afrika ile tarihi bağlarımız da var" dedi.
 
TÜRKİYE, AFRİKALI ZENGİNLERİ CEZBEDİYOR
Afrika'nın devlet başkanları, hükümet yetkileri, iş adamları ve zenginlerinden birçoğunun Londra, Paris, New York gibi şehirlerde evlerinin bulunduğunu belirten Çiftçi, şunları kaydetti:
 
"Ancak 21. yüzyılda her şey yeniden yapılanıyor. Siyasal ve ekonomik dengelere paralel, Türkiye yükseliyor. Türkiye artık Asya ve Afrika'dan göç alacak. Afrika'daki devlet başkanları, zenginler, siyasi ve ekonomik güç olarak İstanbul'u görecekleri için bu şehre yönelecek. Mütekabiliyet yasasıdan sonra, konut alımları için de artık Araplar gibi İstanbul'u tercih edecekler. Yapmamız gereken tek şey ise yasayı Afrikalılara iyi tanıtmak."  Habertürk

Etiketler : Türk Cumhuriyetleri Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi , konut

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman