DAP Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyada ses getirecek bir proje yapacaklarını söyledi

DAP Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyada ses getirecek bir proje yapacaklarını söyledi

Kartal'a piyango!

Emlak Konut GYO’nun Kartal’daki hasılat paylaşımı ihalesini Eltes ile birlikte kazanan DAP Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, dünyada ses getirecek bir proje yapacaklarını söyledi
 
Kartal arazisi için Türk ve İngiliz mimarlık ofisleriyle konsept çalışmalarına başladıklarını belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Projenin konsepti neredeyse tamamlandı. Şu anda detaylar için çalışıyoruz. 
 
2013 içinde inşaata ve satışlara başlamayı planlıyoruz” dedi. Yılmaz, arsanın konumu itibarıyla birçok özelliği bünyesinde barındırdığını belirterek, “Kartal’daki arsanın benzerini dünyada aradım ama bulamadım. Bu kadar geniş kapsamlısını görmedim. Projenin içinde yok yok” diye konuştu. Tasarlanan projenin içerisinde rezidans, okul, AVM, hastane, marina, ofis ve cami olması planlanıyor. 
 
‘BÖLGE İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLACAK’ 
Düzenlenen ihalede katılımcı firmaların beklenenin çok üzerinde teklif verdiğini söyleyen Yılmaz, en iyi teklifin kendilerinden geldiğini ve devletin kasasına 535 milyon lira gireceğini söyledi.
 
Projenin toplam satış değerinin 2 milyar lirayı bulması öngörülüyor. Kartal'ın bölge olarak yükselişte olduğunu ve gayrimenkul fiyatlarının 3 kat artış gösterdiğini belirten Yılmaz, “Bu proje bölge için dönüm noktası olacak. 7-8 yıl sonra herkes Kartal-Kadıköy sahil şeridinde oturmak isteyecek. Buraların değeri Levent-Maslak hattını geçecek. Bizim projemizle birlikte Kartal’da diğer firmalar da harekete geçip bölgenin çehresi tamamen değişecek” dedi. önce yapıldığını ve KDV ile satacağız. Bu oluşturuyor” dedi.
 
PROJE KDV’DEN ETKİLENMEDİ 
Yılmaz, Kartal projesinin ihalesinin 31 Aralık 2012’den önce yapıldığını ve KDV artışından etkilenmediğini belirterek, “Konutları yüzde 1 KDV ile satacağız. Bu durum maliyetlerimiz ve uygun fiyatlı konut açısından bize avantaj oluşturuyor” dedi.  YELDA AKGÜN-HABERTÜRK

Etiketler : Kartal arazisi , Emlak Konut GYO , DAP Yapı , Eltes

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman