TOKİ tarafından Şırnak Üniversitesi'ne modern kampüs inşa edilecek

TOKİ tarafından Şırnak Üniversitesi'ne modern kampüs inşa edilecek


TOKİ tarafından Şırnak Üniversitesi'ne modern kampüs inşa edilecek. İçerisinde olimpik yüzme havuzu da bulunacak kampüsün ihalesi 22 Ocak’ta yapılacak.

Türkiye’nin dört bir yanında yaptığı bina ve tesisler ile eğitimin en büyük destekçisi olan TOKİ, bugüne kadar 874 okul, 124 yurt ve pansiyon ile 41 kütüphane inşa etti. Yüksek öğrenim yurtlarının kapasitesini artırmak için yeni projeleri de uygulamaya koyan TOKİ, öğrenciler için 5 yıldızlı otel konforu sunacak yurtlar yapıyor. Eğitim altyapısının güçlendirilmesinde öncü olan TOKİ, üniversitelerden gelen talepler üzerine modern kampüs projelerine de imza atıyor. 

Kampüs yapılacak üniversiteler arasında Şırnak Üniversitesi de yer alıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla Şırnak’a yapılacak kampüsü TOKİ inşa edecek. Şırnak Üniversitesi ile imzalanan protokolün ardından TOKİ tarafından başlatılan ön çalışmalar tamamlanarak ihale aşamasına gelindi. Cizre yolu üzerinde yapılacak kampüs inşaat ihalesi, TOKİ’nin web sitesinde ilana çıktı. Buna göre Şırnak Üniversitesi kampüs inşaatının ihalesi 22 Ocak 2013 günü saat 14.30'da yapılacak.

Proje kapsamında Şırnak Üniversitesi’ne eğitim binası, kültür merkezi, kütüphane, kafeterya, kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, rektörlük konutu ve 25 adet lojman inşa edilecek.

Etiketler : toki , Şırnak Üniversitesi , kampüs. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman