GYODER’e yeni başkan

GYODER’e yeni başkan

GYODER’e yeni başkan

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nde (GYODER) Işık Gökkaya başkanlığı bırakırken, yerine Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun getiriliyor.
 
23 Ocak 2013 tarihinde yapılacak genel kurulda Aziz Torun’un başkanlığa seçilmesi bekleniyor. Şimdiki başkan Işık Gökkaya tarafından başkanlık teklifinin Aziz Torun’a götürüldüğü öğrenildi. Daha önce ismi başkan adayı olarak geçen GAP İnşaat Genel Müdürü Feyzullah Yetgin ise başkan adayı olmayacak. Yetgin’in, yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacağı kaydedildi. Önceki gün İzmir’de gazetecilerle bir araya gelen GYODER Başkanı Işık Gökkaya, “Yönetimde patronların da olacağı TÜSİAD benzeri bir modele geçiyoruz.” açıklaması yapmış ve kendisinin 23 Ocak’taki genel kurulda tekrar başkan adayı olmayacağını ifade etmişti.
 
Türkiye’deki markalı konut ve ofisler inşa eden şirketlerin kurucusu ve üyesi olduğu GYODER’in en önemli gündem maddesi, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının (GYO) kira gelirlerinden elde ettiği vergi muafiyetine Maliye Bakanlığı tarafından son verilecek olması. Türkiye’de kira gelirleri ‘Gayrimenkul Sermaye Geliri Vergisi’ne tabi iken GYO’lar bu vergiden kanunla muaf. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergideki imtiyaz ve istisnaları kaldıracaklarını, buna halihazırda muafiyete sahip olan GYO’ların da dahil olduğunu açıklamıştı. Yeni seçilen başkanın bu muafiyetin devam etmesi ya da en düşük haliyle vergilendirilmesi için çalışma yapması bekleniyor. Dernek üyelerinin, başta vergi olmak üzere şirketler için en iyi çalışacak isim olarak Aziz Torun ismi üzerinde uzlaştığı öğrenildi.

Etiketler : Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun , TÜSİAD , GYODER

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman