TOKİ vekillere İstanbul’da da ev yapacak

TOKİ vekillere İstanbul’da da ev yapacak

 

TOKİ vekillere İstanbul’da da ev yapacak
Türk Parlamenterler Birliği’nin talebi üzerine Ankara Yenimahalle ve İncek’teki gibi İstanbul’da da milletvekillerine lüks konut yapılmasına karar verildi.
TOKİ uygun arazi arıyor
 
Ankara Yenimahalle ve İncek’te milletvekillerine yönelik lüks konut projeleri yoğun ilgi gören TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı), vekilleri İstanbul’da da ev sahibi yapmak için kolları sıvadı.
 
Türk Parlamenterler Birliği, mevcut ve eski vekillerden gelen talep doğrultusunda İstanbul’da ‘parlamenterler sitesi’ niteliği taşıyacak bir konut projesinin yaşama geçirilmesi için TOKİ ile temasa geçti. TOKİ yönetimi de bu talebe sıcak baktı. Taraflar arasında ön mutabakatın sağlanmasının ardından da TOKİ, İstanbul’da milletvekillerine yönelik üreteceği lüks konutlar için uygun arazi arayışına başladı.
 
Projeye ilişkin VATAN’ın sorularını yanıtlayan Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Pakdil, İstanbul’un iki yakasında ayrı ayrı konut projesi düşünülmediğini, TOKİ’nin bulacağı uygun arazinin yerine göre milletvekili konutlarının Avrupa ya da Anadolu yakasında olacağını söyledi. TOKİ’nin bu projeyi “prestij projesi” olarak hayata geçirmek istediğini, milletvekillerine lüks konutların ucuza satılması gibi bir durumun kesinlikle sözkonusu olmayacağını vurgulayan Pakdil, şunları söyledi:
 
400 konutluk talep
 
“Uygun arazinin tespit edilmesinin ardından projeyi hazırlayıp, konut tipi, büyüklük ve kat sayıları ile tahmini maliyeti bize bildirecek. Ardından da talepler alınacak. Eski ve mevcut tüm milletvekillerimiz başvuru yapabilecek” dedi.
 
Ağırlıklı olarak İstanbul’da yaşayan eski ve mevcut milletvekillerinin proje kapsamında İstanbul’da ev sahibi olmak isteyeceklerini düşündüklerini bu çerçevede de ilk etapta 400 konutluk bir taleplerinin olduğunu anlatan Pakdil, şöyle devam etti: “Bir gün hepimizin milletvekilliği sona erecek. Bu işin yaşlılığı da var. Yaşlılıkta komşuluk ilişkileri önemli, kiminle komşu olacağını bilmek önemli. Üyelerimiz tanıdıkları bildikleri insanlarla komşu olmak istiyor, bu yönde talepler gelince biz de TOKİ ile görüşerek stanbul’da da Ankara’dakilere benzer bir projenin hayata geçirilmesi için harekete geçtik.”
 
Yenimahalle ve İncek’te yapıldı
 
TOKİ daha önce de ilk olarak Ankara Yenimahalle’de MİT Müsteşarlığı’nın yakınında ve son olarak da başkentin en değerleri bölgeleri arasına giren İncek’te olmak üzere milletvekillerine yönelik iki ayrı konut projesi hayata geçirdi. Yenimahalle’deki proje tamamlanarak konutlar teslim edilirken, İncek’teki proje ise henüz yapım aşamasında. İncek’teki projede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 olmak üzere 5 ayrı tip daire seçeneği sunuldu. 1+1’lerin fiyatının 115 bin, 5+1 dairelerin fiyatının ise 560 bin lira. Gazete Vatan

Etiketler : Türk Parlamenterler Birliği , TOKİ

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman