'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı

'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı

 

'Vadi o kadar yeşil ki' 1 ayda 440 konut satıldı
Belgrad Ormanları ile çevrili, Cendere Vadisi'nde inşaatına başlanan Vadistanbul projesinin sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edilerek hayata geçirildiğini ifade eden Çetinsaya, 'Belgrad Ormanları'nın alt kısmında yer alan çorak alanları yeşillendirmek için proje geliştiriyoruz' dedi
 
Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Keleşoğlu İnşaat ortaklığıyla inşasına başlanan Vadistanbul'da satışlar hızlı başladı. Geçen yıl aralık ayında ilk etabı satışa sunulan projede, satışa çıkan 1111 konutun 440 adedi 1 ayda satıldı. Projenin gördüğü ilgiden memnun olduklarını dile getiren Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Vadistanbul ile Türkiye'nin en büyük sanayi ve kentsel dönüşüm projesinin gerçekleştirildiğini ifade ederek, 'Ayazağa'da yer alan sanayi alanlarının dönüşüme tabi tutularak, 424 bin metrekare alan üzerine konumlandırılan Vadistanbul İle örnek bir yaşam alanı hayata geçiriliyor' dedi. Belgrad Ormanlarıyla çevrili alanda hayata geçirilen projenin sivil toplum kuruluşları, Mimarlar Odası ve İstanbul Üniversitesi profesörlerine danışarak hazırlandığını anlatan Çetinsaya, 'Açılan tek bir dava bile yok' dedi.  
DEĞER KATACAK
Vadİstanbul'un bölgeye değer katacağını belirten Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı; 'Vadistanbul ile Ayazağa yeni bir çehreye kavuşacak. Proje temalı alışveriş caddeleri, ofis blokları ve lüks konutları ile Maslak'ın alternatifi olacak.Türkiye'nin en büyük kapalı otoparkını da bünyesinde barındıran Vadiistanbul, 1 milyon 100 bin metrekare inşaat alanı ile bir şehri andıracak' dedi.
 
Yüzde 40 prim vaadi
Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş projenin tamamlandığında, birçok yatırım aracından fazla kazandıracağını belirterek, 'Aralık ayında konutların metrekaresini 5.250 TL'den satışa sunmuştuk. Şimdi fiyat 5400 TL civarında. Teslimde prim oranının yüzde 40'a çıkacağını öngörüyoruz' dedi. Arsa hariç yatırım bedelinin 1 milyar 500 milyon TL olduğunu söyleyen Keleş, hedeflenen cironun ise 2 milyar $ olduğunu sözlerine ekledi.
 
Türkiye'nin ilk özel metrosu
Proje dahilinde Türkiye'nin ilk özel metrosunun da Vadistanbul'un içinden geçeceğini vurgulayan Çetinsaya, 'Vadistanbul'a özel olarak inşa edilecek olan metro, şehrin metro ağına bağlanacak. Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadistanbul, İstanbul Boğazı'nın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden, Sadabad Deresi'yle de emsalsiz bir nitelik kazanıyor' dedi.
 
394 bin TL'den başlıyor
Keleş, Vadistanbul'un üç yıl içinde İstanbul'un en değerli ve yüksek prim yapan lokasyonu haline geleceğini belirterek, '1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 dubleks dairelerin yer aldığı Vadistanbul'da fiyatlar 394 bin TL'den başlıyor. 12 ile 60 ay arası vadeye %0,77, 61 ile 120 ay arası vadeye %0,80 oranlarıyla kredi kullanılabiliyor' dedi.Şenay Büyükköşdere

Etiketler : Vadi , Vadistanbul , Artaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman